- سیاسی

آقای نماینده پس از صد روز؛ چه کردید

یادداشت اسماعیل بکلیان

سخنی کوتاه با نماینده مردم حوزه مشق در مجلس

رتانیوز ـ پس از صدروز سخنی کوتاه و گزیده با نماینده مردم شریف شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی دارم. آقای دکتر حسین حق وردی به همین زودی صد روز از آغاز مجلسی که بیش از هشت سال برای ورود به آن تلاش کردید گذشت. اگر مدت حضورتان را به دوره های صدروزه تقسیم کنیم یک دوره از چهارده دوره را طی کردید. و سوال من این است که اگر وعده هایی که دادید برای رسیدن به آنها چهارده منزل فرصت بخواهد آیا طی این مدت یک منزل پیش رفته اید؟

توسعه زیرساخت های حمل و نقل:

ایجاد خطوط مترو و یا به روایتی خطوط ریلی از ملارد تا تهران وعده ای است که نزدیک به ۱۵ سال از آن می گذرد از زمان نمایندگی مرحوم حاج ابوالفضل کلهر کلید خورد و طی دو دوره ای که حسین گروسی نماینده مردم حوزه مشق بود، تقریبا نتیجه بدست آمده در حد شعار هم نبود اما در مجلس دهم و از زمان حضور محمودی شاه نشین در این دوره، حجم وعده ها، پیگیریها و شعارهای داده شده آنقدر بود که می توان ادعا کرد؛ این آرزو تا مرز باور و یقین رسید تا آنجا که تعیین مسیر خطوط مترو توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز ارائه شد و در جلساتی که با حضور استاندار و حتی نمایندگان ارشد وزارت مسکن و شهرسازی تشکیل گردید؛ تملک مسیر بعهده شهرداری ها، هزینه اجرای خطوط بر عهده شرکت عمران شهر اندیشه قرار گرفت و حتی محسنی بندپی استاندار فعلی در آذرماه سال ۹۸ گفت مسیر خطوط به شهرداری ها اعلام می شود تا آنها در بودجه سال ۹۹ (سالجاری) اعتبارات لازم را برای تملک پیش بینی نمایند اما صد افسوس که در عمل چیزی ندیدم.

آقای حسین حق وردی سوال خواسته اول مردم این است شما در جایگاه نماینده مردم راست و دروغ آنچه در گذشته بیان شده است را فاش کنید و سوال مهمتر و خواسته اصلی ما این است؛ طی صدروز اول از حضورتان که در جایگاه وکیل مردم در مقابل دولت قرار گرفته اید چه اقدام عملی و چه مکاتباتی را انجام داده اید؟

حمایت از تولید و اشتغال:

در شهرستانهای شهریار و قدس و ملارد  چندین لکه صنعتی وجود دارد که بسیاری از تولید کنندگان بزرگ کشور در این نقاط صنعتی فعال هستند. دیدگاه شما برای اجرای مصوبه هیات دولت احمدی نژاد در تبدیل این لکه ها به شهرک صنعتی چیست؟ و چه اقداماتی را در این خصوص انجام داده اید.

یکی از مطالبات و اقداماتی که در گذشته جهت مشاغل و اصناف شهرستان شهریار صورت گرفته است ایجاد شهرک صنفی است لطفا توضیح دهید شهرک صنفی شهریار که در شاهد شهر پیش بینی شده بود آیا قابلیت احداث دارد یا خیر؟ با توجه به اینکه بسیاری از صاحبان مشاغل در این شهرک سرمایه گذاری نموده اند و بیش از یک دهه از عمر این اقدام بی ثمر می گذرد، لطفا بگویید، در بررسی اصالت این موضوع چه اقداماتی را انجام داده اید.

وصولی جرائم رانندگی در حوزه مشق چقدر است و کجا می رود؟

قانون به صراحت در این خصوص نظر داده است که ۶۰ درصد از جرایم راهنمایی و رانندگی وصولی، باید در همان حوزه وقوع تخلف (به حساب شهرداریها، دهیاریها واریز و) هزینه شود. حالا سوال اینجاست که درآمد حاصل از جرائم رانندگی شهرستان های شهریار، قدس و ملارد چه میزان است و سرنوش این درآمدها چه می شود؟

در حال حاضر تمام هزینه هایی که برای توسعه، نگهداری و سلامت راهها مصرف می شود از اعتبارات شهرداریها و دهیاریهاست که می تواند در محل های قانونی و مناسبت تری در جهت رفاه شهروندان هزینه شود بنابراین از نماینده مردم شریف حوزه مشق می خواهیم که برای احقاق حقوق مردم بررسی و نتیجه را به اصحاب رسانه اطلاع رسانی نماید.

حدود و مرزهای بین شهرستان شهریار و قدس را اصلاح نمائید.

شنیده ها حکایت از آن دارد که بخش زیادی از معادن شن و ماسه شهریار به حوزه شهرستان قدس واگذار شده است آیا این موضوع صحت دارد؟ و نقل انتقالها در اراضی معادن بین دو شهرستان شهریار و قدس، طی ده سال گذشته چگونه بوده است؟ و چرا هفت جوی به شهرستان شهریار ملحق نمی شود تا شکل گیری و توسعه این روستا متناسب شهر همجوارش باشد. نگاه کلان به غرب استان تهران می طلبد؛ شهر اندیشه که به لحاظ شهرسازی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است تحت تاثیر بافت ناموزن و نا به سامان روستای همجوارش قرار نگیرد. متاسفانه وجود برخی مشاغل مزاحم، انبارها و ساختمانهای ناموزن در هفت جوی باعث آسیب به این شهر زیبا می شود به نظر می رسد اصلاح این موضوع به مراتب برای رشد روستای هفت جو هم مفیدتر باشد و به نفع ساکنان هفت جو شود.

در پایان این یادداشت، از بازدیدها و رصد فعال شما نسبت نقاط مختلف سه شهرستان، حذف دفاتر متعدد خانه ملت که به تبع آن هزینه های سربار را کاهش می دهد، پیگیری های جدی شما درخصوص حل مشکل برق و سایر موارد، تشکر و قدردانی می نمایم و هدف از تحریر این چند جمله، چیزی جز کمک به حل مشکلات شهرستان نیست چرا که با بررسی ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی و تلاش نمایندگان مختلف مردم حوزه مشق می توان اذعان داشت که همگی قصدشان خدمت به مردم و رفع مشکلات بوده اما مع الاسف آنچه تجربه شده است؛ گذر زمان و باقیماندن مشکلات است بنابراین اصحاب رسانه با کمال میل در کنار شما هستند تا در پایان مجلس یازدهم افتخاری برای شما و خدمتی برای ما ثبت و ضبط شود./ رتانیوز

 

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *