- شهرداری شهریار

امروز شهرداری فقط یک نهاد خدماتی یا عمرانی نیست

شهرداری باید در تمام حوزه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی، امنیتی و اجتماعی خدمتگذار شهروندانش باشد

بهروز کاویانی با تاکید بر اینکه امروز شهرداری باید در تمام حوزه‌ها فعال باشد گفت: شهرداری فقط یک نهاد خدماتی و یا عمرانی نیست. شهرداری باید در تمام حوزه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی، امنیتی و اجتماعی خدمتگذار شهروندانش باشد.

شهردار شهریار امروز به واسطه افتتاح یک مدرسه و دو زمین فوتبال در مدارس شهریار، میزبان معاون وزیر آموزش و پرورش، مدیرکل استان و رئیس اداره آموزش و پروش شهریار و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی و فرهنگیان شهریاری بود. وی ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران در این مراسم سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: خدا را شکر که خادم مردم شریف شهریار هستیم و باز خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم یکی دیگر از پروژه‌های خوب شهرمان را افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: وعده داده بودیم پروژه‌های مختلف عمرانی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی را به بهره‌برداری برسانیم و برخی از این پروژه‌ها آماده افتتاح است و تحویل آموزشگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهرک مریم، به مردم شریف این منطقه یکی از همین افتخارات است.

کاویانی سخنان خود را در جمع حاضران اینگونه ادامه داد: با همراهی و حمایت آقای صیدلو مدیرکل استان، طاهری فرماندار شهریار، پارسا رئیس آموزش و پرورش شهریار و همدلی اعضای شورای شهر شهریار، اتفاقات بسیار خوبی در حوزه توسعه سرانه‌های آموزشی در شهر شهریار افتاده است. وی ادامه داد: همه اذعان دارند که سرانه‌های شهر شهریار در تمام زمینه‌ها دچار کاستی است اما سرانه آموزشی بحث بسیار مهمی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت لذا همت تمامی اعضای محترم شورای شهر را به کار گرفتیم تا در تامین فضای آموزشی به نتایج خوبی برسیم.

شهردار شهریار ادامه داد: پروژه مدرسه حکیم ابوالقاسم فردوسی در زمینی به مساحت ۲۱۶۰ مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر ۸ میلیارد تومان توسط شهرداری ساخته شده است بنای این مدرسه ۱۵۶۱ مترمربع است که در فروردین ۹۸ کلنگ احداث آن به زمین خورد و شهریورماه سال جاری کار ساخت آن پایان یافت که به دلیل کمبود سرانه آموزشی، این مدرسه به طور غیر رسمی تحویل شهروندان شد تا برای مهرماه ثبت نام داشته باشد و در حال حاضر در این مدرسه دانش آموزان مطابق قوانین بهداشتی، اشتغال به تحصیل دارند.

وی با اعلام این خبر که کار ساخت دو مدرسه دیگر در شهرک‌های وائین و المهدی توسط شهرداری به اتمام رسیده است، گفت: با توجه به شور و مشورتی که با اعضای شورای شهر داشتیم، در بودجه سال آینده پیش‌بینی ساخت ۶ مدرسه دیگر را در دستور کار قرار داده‌ایم که امیدوارم هرچه سریعتر بودجه پیشنهادی ما که در صحن شورا در حال بررسی است، ابلاغ شود و هرچه سریع‌تر کلنگ احداث این ۶ مدرسه جدید را به زمین بزنیم.

مجید پارسا رئیس آموزش و پرورش شهریار نیز در این مراسم ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان گفت: شهرستان شهریار با ۱۷۰ هزار دانش‌آموز، ۷ هزار نفر پرسنل شاغل و بیش از ۳ هزار نفر معلم بازنشسته، پتانسیل آن را دارد که به دو منطقه آموزش و پرورش تبدیل شود.

وی با بیان اینکه شهرستان شهریار ۶۸۰ واحد آموزشی و ۳۵۰ ساختمان آموزشی دارد گفت: یکی از مشکلات ما در شهرستان شهریار، کمبود فضای آموزشی است که امروز ما خوشحال هستیم این گزارش را خدمت مردم و شما بدهیم که ما به پیروی از استان سعی کردیم در شهرستان شهریار، به صورت تیمی و منسجم عمل نماییم و این کار جز با همدلی بین اعضای تیم شورای آموزش و پرورش به دست نمی‌آید لذا در راستای این همدلی، فرماندار شهریار ۵ مدرسه را از محل ارزش افزوده ساخت و تحویل آموزش و پرورش داد و شهرداری شهریار با سکانداری بهروز کاویانی و همراهی ۹ عضو شورای اسلامی شهر، در سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با آموزش و پرورش نوشتند که ۹ مدرسه را بسازند و تحویل دهند که این مدرسه و دو مدرسه دیگر در شهرک‌های المهدی و وایین که مراحل پایانی ساخت خود را طی می‌کند از محل همین تفاهم نامه است که باید گفت این نوع مدرسه سازی توسط شهرداری شهریار و فرماندار شهرستان در کشور بی‌نظیر است و می‌تواند یک الگو برای کل کشور باشد.

صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران نیز به موضوع نشاط دانش‌آموزان در مدرسه اشاره کرد و گفت: اگر دانش‌آموزان احساس خوبی نسبت به فضای مدارس ندارند، حتما باید پاسخ‌هایی را برایش پیدا کنیم و فضای ورزشی یکی از حلقه‌های مفقوده‌ در مدارس است که باعث می‌شود دانش‌آموزان حس خوبی نسبت به مدارس نداشته باشند لذا باید در ساخت مدارس به این موضوع دقت بیشتری شود تا پویایی در ساختمان مدارس باعث نشاط و علاقه دانش‌آموزان به فضای مدرسه شود.

 

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *