- شهرداری شهریار

تمامی پروژه های عمرانی نیمه تمام شهریار فعال هستند

تکمیل این پروژه ها در اولویت کار شهرداری است

شهردار شهریار با اشاره با اینکه تمامی طرحهای عمرانی نیمه کاره، تعطیل و یا باقی مانده از سنوات گذشته شهرداری شهریار فعال شده اند  تاکید کرد: تکمیل این پروژه ها در اولویت کار شهرداری است که خوشبختانه تمام آنها فعال شده و همچنین شهرداری به هیچ پیمانکاری بدهکاری ندارد.

وی از فعال بودن ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهرک مریم، مدرسه وایین و المهدی خبر داد و گفت تلاش ما بر این است که ساخت این مدارس برای دهه فجر تکمیل و تحویل مردم شود.

کاویانی به عملیات عمرانی در سطح شهر پرداخت و با اشاره فعال بودن عملیات جدول گذاری در برخی نقاط شهر  گفت: در سال جاری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان برای لکه گیری و آسفالت معابر هزینه شده و لایحه یک درخواست اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی دیگر را تنظیم و به شورا ارسال نموده ایم و با توجه به همدلی اعضای محترم شورای شهر در تصویب آن، شهروندان عزیز شهریاری شاهد هستند که ترمیم آسفالت معابر به ترتیب اولویت، بار دیگر در دستور کار قرار گرفته است تا رضایت و خرسندی مردم در این خصوص، توشه راه خدمتگذاران آنها در مجموعه مدیریت شهری باشد.

وی در حوزه طرحهای جدید عمرانی افزود: طرح جدیدی در شهر شروع نمی شود مگر مطالبه و خواست مردم و شورا باشد که اخیرا ساخت دو کلانتری در محمد آباد و شهرک جعفری در برنامه قرار گرفته است.

بگفته وی خوشبختانه به رغم تمامی رکود بازار، تورم و عدم ثبات قیمتها، پروژه های عمرانی شهر فعال هستند و طرح تعطیل شده ای نداریم.

شهردار کاویانی پروژه میدان جهاد را از دیگر طرحهای فعال در شهریار دانست و گفت:   این پروژه ۱۵ ماه تعطیل بود و یکی از پروژه های سخت و زمانبر برای شهرداری است که گام به گام آن با مشکل همراه است.

کاویانی، جابجایی لوله گاز، جابجایی لوله آب، جابجایی درختان، همکاری پیمانکار با پلیس راهور در روانسازی ترافیک و تملک حریم طرح با حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار را از مشکلات این پروژه عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: با جدیت بیش از پیش پیمانکار و همچنین همدلی مسوولان شهرستانی در رفع معارضات تاسیساتی، امیدواریم این پروژه به مرحله ای برسد که مردم نیز از پیشرفت فیزیکی آن راضی شوند.

تقاطع غیر همسطح صیاد شیرازی “نگین شهریار” خواهد شد

فاز اول عملیات زیباسازی تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی به سرعت درحال اجرا است. شهردار شهریار در این باره گفت: با اعتباری قریب به ۳۰ میلیارد ریال، فاز اول این پروژه را وارد مرحله عملیاتی نمودیم تا این پروژه شاخص، با برترین طرح ارائه شده بعنوان نگین شهریار، بیش از پیش بدرخشد.

بهروز کاویانی با بیان اینکه در فاز اول این طرح ، بیشتر کارهای زیر ساختی انجام می شود، افزود: ۲۰مخزن آب ۱۰ هزار لیتری در مساحت ۴۰۰ متر مربع  در این فاز دیده شده که شرکت مجری در حال اجرای آن می باشد.

وی تصریح کرد: لوله گذاری تاسیساتی و مکانیکی، ایجاد دیواره سنگی ، کاشت گونه های گیاهی متنوع در سه نقطه فاز اول طرح پیش بینی شده که قبلا توسط شهرداری کار خاک برداری و خاکریزی بخش عمده ای از پروژه نیز انجام شده است.

وی استفاده از برج نوری را در فاز اول پروژه صیاد شیرازی یادآور شد و گفت: به صورت موقت برای ایجاد روشنایی پروژه از برجهای نوری استفاده می کنیم و برای فاز دوم نورهای مخفی را برای زیبایی پروژه استفاده خواهیم کرد.

کاویانی از حذف کاشت چمن در طراحی فضای سبز این پروژه و جایگزین کردن آن با گونه های سرسبزتر و کم آب خبر داد و گفت: سطح این پروژه سنگی است ولی از آنجاییکه شهریار به داشتن باغات سرسبز و خرم زبانزد است لذا در طراحی این پروژه بزرگ سعی و تلاش ما بر این است که این حس دلپذیر را را به عابران منتقل نماییم.

وی ایجاد اتاقک نگهبانی، اجرای سیستم آبیاری قطره ای، ایجاد چاههای دفنی برای جلوگیری از آبگرفتگی و دیگر عملیات زیر ساختی را از اقدامات عمرانی در فاز اول این پروژه دانست.

کاویانی علت هزینه سنگین برای فاز اول پروژه غیر همسطح صیاد شیرازی را، ایجاد زیر ساختها و لوله گذاری های اصلی دانست و گفت: تمام تلاش ما بر این است که این پروژه همانند الماس در شهریار بدرخشد.

*اولین سرای محله غرب استان تهران در فازیک اندیشه راه اندازی شد

بخش دیگری از گفتگوی شهردار کاویانی با خبرنگار سرافرازان به فعالیتهای فرهنگی شهرداری شهریار اختصاص یافت وی در این خصوص گفت: در غرب استان تهران اولین سرای محله به نام شهرداری شهریار ثبت شد و پس از شهروندان فاز یک اندیشه، ساکنان خوب شهرک جعفریه نیز صاحب دومین سرای می شوند. کاویانی این توسعه فضای فرهنگی برای جمعیت ۴۰۰ هزار نفری شهریار را بسیار ناچیز دانست و افزود اختصاص یک طبقه از خانه  فرهنگ کرشته به کتابخانه عمومی، شهریار را صاحب بزرگترین کتابخانه عمومی غرب استان تهران می نماید.

وی ادامه ادامه داد زیرساختهای فعال سازی فرهنگسرای نهج البلاغه در کهنز نیز در دست بررسی است تا این فرهنگسرا نیز بزودی برای عموم شهروندان این ناحیه نیز راه اندازی شود.

* تحقق شفافیت در شهرداری شهریار

مدیریت شهری باید در راستای شفافیت و توزیع عادلانه فرصت ها؛ کلیه معاملات را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت ثبت واجرا کند. بهروز کاویانی شهردار شهریا با بیان مطلب فوق تشریح کرد: شفافیت، توزیع عادلانه فرصت ها، امکانات و ارتقاء سلامت اداری را از مطالبات شهروندان و حقوق اساسی مردم است. کاویانی خبر داد: از این پس، شهرداری شهریار در راستای سیاست های کلان دولت مبنی بر تحقق اصل شفافیت، کلیه معاملات شامل مناقصه ها ، مزایده ها و فراخوان ها را به صورت الکترونیکی واز طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) ثبت و خواهد کرد.

وی تحقق توسعه پایدار، متوازن و عدالت اجتماعی، جذب سرمایه گذار و ارتقاء رضایتمندی شهروندان را در بستر شفافیت و توسعه دولت الکترونیک عملی دانست و بر مشارکت شهروندان در اجرای این طرح وکمک به مدیریت شهری تاکیدکرد.

شهردار شهریار ایجاد بستر مناسب برای شفافیت و فساد زدایی و رفع هرگونه تبانی احتمالی در انجام معاملات، توزیع عادلانه فرصت ها و امکانات بین متقاضیان و پیمانکاران، جلوگیری از معامله کالاهای خارجی، صرفه جویی در هزینه ها، کوتاه شدن دست واسطه ها و دلالان در انجام معاملات دولتی و ارتباط با سامانه های نظارتی و سازمان برنامه و بودجه کشور را از اهداف مهم دیگر اجرای این طرح دانست. نشانی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت https://setadiran.ir/setad/cms  است.

* آماده بارش برف زمستانی هستیم

باهدف تقویت ناوگان ستاد برف روبی ۲ستگاه نمک پاش مکانیزه با اعتبار ۱۴میلیارد ریال خریداری شد.

احمد کریمی معاونت خدمات شهر و امور مناطق با بیان اینکه کمبود تجهیزات مکانیزه برای سهولت تردد در زمان بارش برف باعث شده بود که همیشه نگران بارش برف باشیم گفت: امروز آماده بارش این رحمت الهی هستیم چرا که در راستای آمادگی حداکثری، ستاد مدیریت بحران شهرداری در فصل زمستان و تسهیل در رفت و آمد شهروندان و جلوگیری از اختلال تردد ویخ زدگی معابر تعداد ۲ستگاه نمک پاش مکانیزه خریداری و به ناوگان برف روبی اضافه گردید.

وی افزود: با هدف ارتقاء خدمات رسانی و جلب رضایتمندی شهروندان و درجهت افزایش تجهیزات ستاد بحران مدیریت شهری، خرید ماشین آلات مورد نیاز در دستور کار قرار دارد . شناسایی نقاط حادثه خیز و بحرانی، هدایت آبهای سطحی و نیز جلوگیری از یخ زدگی، آبگرفتگی و مسدود شدن معابر از جمله اقدامات شهرداری است که با دقت و حساسیت پیگیری می شود.

گفتنی است مانور آمادگی یگان تسهیل تردد در روزهای برفی نیز برگزار شد تا در صورت بارش برف این پتانسیل مدیریت شهری بتواند به موقع وارد عمل شود.

* حمایت شهرداری شهریار از دستاوردهای پژوهشگران شهریاری

بهروز کاویانی شهردار شهریار در مراسم تجلیل از پژوهشگران شهریار گفت: توسعه پایدار و همه جانبه نیازمند تحقیق و پژوهش است و شهرداری شهریار از مقالات و پایان نامه ها در حوزه مدیریت شهری استقبال و حمایت می کند.

با دستور بهروز کاویانی و به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شهریار، بمناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش و نوآوری از پژوهشگران برتر شهرستان شهریار تجلیل شد. گفتنی است نوراله طاهری فرماندار شهریار و برخی از مسوولان شهرستانی نیز حضور داشتند که شهردار شهریار در جمع نخبگان و پژوهشگران گفت : امروزه شهرداری ها به عنوان یک نهاد عمرانی، خدماتی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در سطح جامعه فعال هستند و نقش مهمی در ارتقاء کیفی زندگی شهروندان دارند و شهرداری ها در این مسیر پرمسوولیت با موانع و چالش هایی نیز در خدمات رسانی روبه رو هستند که با تحقیق و پژوهش های علمی و ارائه مقالات و پایان نامه ها می توان از این موانع عبور کرد و خدمات رسانی را ارتقاء داد. وی وجود بانک اطلاعات با هدف ارتقاء خدمات شهری را ضروری دانست و گفت: از مقالات علمی و پژوهشی و پایان نامه های ارشد در حوزه مدیریت شهری حمایت می کنیم. در پایان این مراسم ضمن اهداء لوح با دستان شهردار شهریار و فرماندار، از پژوهشگران شهرستان شهریار تقدیر بعمل آمد.

 

 

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *