- مدیریت شهری

تک روی آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر می زند

تک روی آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر می زند

تک روی آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر می زند

رتانیوز– تک روی آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر می زند عضو شورای اسلامی شهر و کمیسیون عمران اندیشه گفت: یکی از مشکلات در جامعه این است که در کارهای گروهی ضعیف هستیم و تک روی ها و منیت هایی که در حوزه آموزشی از مقطع ابتدایی تا دانشگاهی یاد گرفتیم هنوز در عرصه مدیریتی وجود دارد.

صادق جعفری افزود: همین تک روی ها باعث می شود که در شورای اسلامی شهر، منتخبین مردم در کنار هم به تفاهم و یکپارچگی مدیریتی در برخی موضوعات نرسند و خود رایی افراد آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر و تصمیمات آنها بزند.

وی بیان کرد: در شورای اسلامی شهر اندیشه تلاش شده تا با همه اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه ها و دانش های مختلف اعضا، کمترین چالش را داشته باشیم .

وی اظهار داشت: هدفمان این است که با همه رویه ها و نظرهای مختلف، برای رفع نواقص و مشکلات زندگی مردم تعامل و سازگاری بیشتری پیدا کنیم و قبل از هر گونه اختلاف نظری منافع شهروندان را در نظر بگیریم.

جعفری افزود: با توجه به شناختی که از شوراهای اسلامی دیگر شهرها دارم می توان نمره بالا و قابل قبولی به شورای شهر اندایشه داد.

بگفته وی عمران و توسعه و آبادانی و ساختن شهر  با تعداد اعضای شورای اسلامی اتفاق نمی افتد مگر اینکه یک همگرایی و روند همگانی شهروندی و مدیریتی در کنار هم شکل بگیرد .

جعفری با بیان اینکه آموزش در دنیا به سمت همگرایی و کارهای تیمی پیش می رود، افزود: دانش آموزانی که اخیرا تحت الشعاع آموزش قرار دارند در مقایسه با دانش آموزان دوره های قدیم ، از کار گروهی بیشتری برخورارند و امیدواریم جامعه و کشور و اموزش ما نیز به سمتی برود تا مدیران سطوح مختلف به این هدف والای اجتماعی برسند و هدفشان برنده شدن تیم و شهرشان باشد.

وی یکی از مشکلات عمده در حوزه مدیریت شهری را نداشتن تعامل و تفاهم و برطرف نکردن کدورتها و ناراحتی ها بین ادارات به ویژه شوراها و دستگاههای خدمات رسان دانست و گفت: یکی از برنامه های ویژه شورای شهر اندیشه برگزاری نشستهای پی در پی با مدیران شهری حتی آموزش و پرورش و دستگاههای خدمات رسان و نیروی انتظامی است که باعث می شود بسیاری از چالشها و موضوعات منفی که باعث عدم هماهنگی بین ادارات در ارایه خدمات رسانی به مردم شود را از بین ببرند.

جعفری در ادامه  فلسفه تشکیل شوراها را دموکراسی و همه پرسی دانست و افزود: بر این اساس  فردی از بدنه مرم برای نظارت در امور شهر و روستا انتخاب شده تا  شرایط بهتری برای زندگی مردم فراهم شود.

وی بیان کرد: اولین وظیفه شورای اسلامی شهر انتخاب شهردار کارآمد و نمونه است که در حوزه های مختلف  شهری ، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت و تصمیم سازیهای اعضای شورا را عملیاتی کند و در مقابل شورای اسلامی شهر نیز حمایت و نظارت بر امور شهرداری را در چارچوب قانون انجام دهد.

وی اضافه کرد: نظارت غیر مستقیم بر عملکرد دستگاه های خدمات رسانی مانند برق، گاز، آبفا از دیگر وظایف شورای اسلامی است که با تعامل در این حوزه سعی در بهینه سازی زندگی مردم و پاسخگویی به نیاز جامعه خواهند داشت.

جعفری با بیان اینکه سال به سال شوراها ها با تجربه تر، پخته تر و کارآمد تر ظاهر می شوند افزود: این آمادگی محصول تجارب و زحمات ادوار گذشته است که به شوراها منتقل شده و هر چند نواقصی در حوزه شهرداری وشوراها وجود دارد ولی اتفاقات خوبی در حوزه شهری رخ داده است.

وی  یکی از بهترین اتفاقات در تعامل دستگاهها را ، تعامل بین شرکت عمران و شهرداری و شورای اسلامی شهر اندیشه دانست و گفت: این موضوع باعث پیشرفت چشمگیر شهر در فعالیت دوره پنجم شورای اسلامی شهر بوده است.

وی افزود: تعامل شورا با نیروی انتظامی نیز نقش مهمی در افزایش چند دردصدی امنیت اندیشه داشته که آمار و ارقام منتشر شده نیروی انتظامی نشان دهنده این مهم است.

عضو شورای اسلامی شهر و کمیسیون عمران اندیشه افزود: یکی از نقاط ضعف ما عدم همسویی و همگرایی با اداره برق بوده که در سالهای گذشته به دلایل مختلف چه از سوی شورا و چه اداره برق نتوانستیم تعامل بالایی داشته باشیم  که بر این اساس مشکل روشنایی معابر و عدم امنیت ناشی ازتاریکی برخی قسمتهای شهر وجود دارد که امیدوارم این همکاری هر چه سریعتر به نفع مردم شکل بگیرد.

وی یادآور شد: قول همکاری با اداره برق را دادیم و قرار بود تا اداره برق برای روشنایی معابر اقدام نموده و مبلغ را مشخص و چگونگی اجرای آن و اطلاعات دقیق پروژه را به شورای اسلامی شهر اعلام کند و در مقابل شورا حدود۵۰۰میلیون تومان به این امر اختصاص دهد ولی اداره برق هنور اقدامی در این رابطه نکرده است.

جعفری افزود: عدم شفاف سازی این پروژه ما را محتاط تر نموده و باعث شد تا با سرعت کمتر و تمرکز بیشتر نسبت به این موضوع تصمیم گیری نماییم.

 

1 دیدگاه در “تک روی آسیبهای جدی به بدنه شورای شهر می زند

  1. شوراها تشکیل شدند که ضمن حل معضل فساد در شهرداریها / به شکایات شهروندان رسیدگی نمایند
    متاسفانه همین دوست گرامی نه تنها با مراجعین برخورد خوبی ندارد بلکه خود در زمان ریاستش در شورای شهر اقتدارگرایی بدی نسبت به سایر اعضای شورای شهر و حاضرین داشت و فکر میکرد چون مدیر مدرسه هست باید با بقیه هم همانند دانش آموزان ابتدایی مدرسه اش رفتار کند
    لذا بزرگ نمایی این افراد که با رای ۴ هزار نفری ناشی از التماس به اولیای دانش آموزان وارد شورای شهر شده اند و شهر را جولانگاه امتیازگیریهای خود و تاسیس باشگاه فوتبال و .. کرده اند
    و فسادی که در شورای اندیشه و کرج بر ملا شد
    بهتر است بجای نشان دادن ایشان و سایرن بعنوان مغزهای متفکر / فکری به حال اصلاح آنعده از اعضای شورا نمایید که از بدو تاسیس با هرگونه ترفندی تاکنون در شورا هستند و جالب اینکه از دلالان منطقه هم می باشند و با رای ۶۰۰۰ نفری در شورا باقی مانده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *