- شهرداری شهریار

در حاشیه انتخاب شهردار

در حاشیه انتخاب شهردار

در حاشیه انتخاب شهردار

رتانیوز- در حاشیه انتخاب شهردار سکوت خبری جایز نیست باید از حواشی انتخاب شهردار توسط شورای شهر سخن گفت و شفاف سازی کرد. چرا که شفافیت نقطه مقابل فساد است.

اولین موضوع اینکه یکی از کاندیداهایی که امروز در صحن شورا حاضر می‌شود دقیقا همان کسی است که معدودی از اعضای شورا با وی لابی داشتند. هرچند همان افراد این موضوع را تکذیب نمودند.

جالب است بدانید این فرد در حال  حاضر بعنوان فرماندار یک شهرستان وظیفه اصلی خود که خدمت به نظام جمهوری اسلامی است فراموش کرده و بجای اینکه در این ایام به مهمترین رکن نظام بپردازد و مقدمات حضور پر شور مردم شهرش را فراهم نماید؛ تمام تلاش خودش را در تصاحب کرسی شهرداری شهریار نموده است و گمان از حول حلیم به دیگ سقوط کند

آقای وزیرکشور این چه فرمانداری است که در شرایط حساس نظام جمهوری اسلام و عرصه انتخابات تصمیم به استعفا از سمت خویش نموده تا شهردار شهر شهریار شود.

اعضای محترم شورای اسلامی شهر شهریار بخصوص حضراتی که لابی کرده‌اند؛ آیا به چنین فرد بی مسئولیتی می‌توانید اعتماد کنید؟ مبادا به طمع پست نان و آب دار تری از شهردار بودنش هم استعفا دهد!

جالب‌تر اینکه ایشان در فشاپویه حسن‌آباد هم بخشدار بوده، کاش اسناد شایستگی‌اش را در احراز و ترک این پست را هم شفاف سازی می‌شد.

و سوال آخر از لابی‌گران احتمالی اینکه: اگر دیدار اتفاقی شما با وی را، بینی و بین‌الله تکذیب نکنید باید آشکار کنم که از وقتی شما به دیدار اتفاقی وی رفتید حدود دوماه می‌گذرد و این درحالی بود که وزارت کشو هنوز پاسخ استعلام شما را نداده بود آیا این شرط انصاف است؟

و نکته آخر اینکه هنوز پرونده استعلام قبلی شورا، مبنی بر انتخاب علی ملکی بعنوان شهردار پیشنهادی؛ از وزارت کشور همچنان باز است و این حق قانونی برای منتخب قبلی شما باقی است لذا توصیه می‌کنم لابی‌گران درنظر داشته باشند، احتمال دارد اتفاق دوسال پیش تکرار شود و علی ملکی بتواند در روز آخر یعنی تا روزی که مصوبه شما به کمیته انطباق برود، تائیدیه وزارت کشور را در پاسخ به همان استعلام بیاورد.

حق پایدار

خبرنگار ضدفساد

اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *