- اتاق اصناف, اجتماعی, اقتصادی, بهداشت و درمان, بین المللی, پژوهشی, فرهنگی

دستور روحانی برای آغاز کسب و کارهای «متوسط و کم‌خطر» از ٢٣ فروردین/تعطیلی مدارس و دانشگاهها تا ۳۰فروردین

🔹رییس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی کرونا: درباره کسب و کارها و فعالیت‌ها تصمیم گرفته شد که از ۲۳فروردین استان‌های کشور کسب و کارهای متوسط و کم ریسک را می‌توانند با اجرای پروتکل‌ها آغاز کنند؛ اما کسب و کارهای پر ریسک مثل استخرها و … تا پایان فروردین همچنان تعطیل است تا تصمیم‌گیری شوند
در استان تهران این فعالیت از ۳۰ فروردین با مراعات پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌شود؛ آغاز این فعالیت به معنای این نیست‌که اصل در خانه ماندن را نقض کرده باشیم. فعالیت در جامعه باید حداقل ضروری باشد.
🔹از ۲۳فروردین ماه فعالیت ادارات با دو سوم نیروها انجام می‌شود و یک سوم کارمندان می‌توانند مرخصی بگیرند
🔹اولویت مرخصی با افراد با سن بالا است
🔹آن کسی که به کرونا مبتلا شد وظیفه اش است که به مسئولش اطلاع دهد و وظیفه اش است که در خانه بماند و آمدنش در جامعه و محل کار جرم است.
تردد خودرو‌های شخصی در داخل استان‌ها آزاد بوده و در حال حاضر هم هستند، اما میان استان به استان که تردد خودرو‌ها ممنوع بوده تا ۳۰ فروردین ممنوع است.
اماکن مقدسه تا پایان فروردین تعطیل خواهد ماند

🔹فعلا تصمیم بر این است که در بخش آموزش به اسثناء آموزش تکمیل در دانشگاه‌ها تا ۳۰ فروردین فعالیت آموزشی تعطیل باشد و مدارس از فضای مجازی استفاده کنند.

🔹این اختیار را به استان‌ها دادیم که در مناطقی که مشکلی ندارد مثل بوشهر و هرمزگان، آموزش و پرورش در استا‌های سفید کار خود را آغاز کند.

About atousa azarm

Read All Posts By atousa azarm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *