- شهرداری شهریار, شهرستان شهریار

سخنی با اعضای شورای اسلامی شهر شهریار

سخنی با اعضای شورای اسلامی شهر شهریار

اگر خواب نباشید؛ احتمالا یا خیلی دور هستید که ندیده‌اید! یا بیش از حد نزدیک!

خبرنگار رتانیوز- طی یکی دو روز اخیر، خبر دستگیری سه نفر از پرسنل و یک پیمانکار شهرداری شهریار را شاید از رسانه‌ها شنیده باشید، این خبر همانقدر که مایه‌ی تاسف است؛ می‌تواند باعث التیام دردهای شهروندان، ناشی از وجود رانت و فساد در برخی ادارات باشد. نزدیک به ۴٠٠ هزار نفر در شهر شهریار زندگی می‌کنند آنها سرنوشت شهرشان را بدستان وکلایی داده‌اند که باید بجای آنها تصمیم بگیرند، شهردار انتخاب کنند، نظارت بر عملکرد ادارات و سازمانهای خدمات رسان دولتی داشته باشند و شهر را مطابق استانداردهای لازم توسعه دهند و در یک کلام آنها وکیل و امانت دار مردم باشند.

بعضی از کاندیداهای شورای شهر برای رسیدن به چنین جایگاهی هرچه در چنته داشتند رو کردند. شنیده‌ها حکایت از آن دارد که عده‌ای با چسباندن تصاویرشان بر در و دیوار بیگناه شهر بگیر تا اهدای کارت شارژ و خودکار تبلیغاتی و روغن و پول نقد و غیره بدنبال کسب بیشترین آرای مردمی بودند و شاید بتوان گفت برخی کاندیداها با هر ترفندی که بود سعی کردند آرای شهروندانی را که صادقانه پای صندوق رای آمده بودند را از آن خود کنند.

عده ای از ثبت داوطلبان عضویت در انتخابات شورای شهر بخاطر داشتن سوء سابقه و پرونده سیاه رد صلاحیت می‌شدند و عده ای هم بدنبال تائید صلاحیت دوستانشان از اتاق این مسئول به اتاق آن معاون بودند. تا اینکه آنها که احتمالا شایسته‌تر و یا توانمندتر بودند به پنجمین دوره از پارلمان شهری راه یافتند تا وکیل و امانت دار مردم باشند.

اما متاسفانه این دستگیری‌های اخیر که گمان می‌رود  ادامه داشته باشد؛ گویای این است که تعدادی از وکلای مردم در شورای شهر شهریار، کار نظارتی خود را به هیچ وجه درست انجام نداده‌اند.

بله روی سخن ام با یکایک اعضای شورای شهر شهریار است…

چرا از خواب تعطیلات تابستانه بیدار نمی شوید آیا چشم و گوشتان این قدر خسته است که نه می‌بینید و نه می‌شنوید.

چرا به پیشنهاد رئیس شورای شهر، منشی و حتی یکی از اعضای شورا، درخواست تشکیل جلسه اضطراری نمی‌شود.

چرا برخی از شما پاسخ تلفن‌ها را نمی‌دهید.

تعدادی از شما هفته‌ای دو یا سه روز در دفتر شهردار حضور مستمر داشتید و این در حالی بود که تعدادی از شما نیز اصلا به این دفتر سرکی نکشیدید احتمالا آنقدر از شهردار دور بودید و یا آنقدر نزدیک که به گمانم خوب ندیدید چه اتفاقاتی در دفتر شهردار می‌افتد.

یا شاید من خواب نما شدم و یا دادستان عزیز خطا کرده است!

و کلام آخر؛ با کمال احترام به خوبان در هر قشری؛ باید بگویم که شما وکیل مردم و امانت دار مردم هستید پیشنهاد می‌کنم بجای اینکه بابت قلم تند من نگران باشید از اوضاع و احول مدیریت شهری که نظارت‌اش بعهده شماست نگران باشید.

همچنین از دادستان عزیز و تمام کسانی که در اجرای قانون و برپایی عدالت تلاش می‌کنند قدردانی نموده و خدا قوت می گویم.

لطفا اگر صلاح میدانید نشر دهید

بکلیان — خبرنگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *