- شهرداری شهریار

شهردار جدید شهر شهریار کیست؟

اسماعیل بکلیان روزنامه نگار

شهردار جدید شهر شهریار کیست؟

رتانیوز– شهردار جدید شهر شهریار کیست؟ مطابق برنامه هفته گذشته‌ی شورای شهر شهریار مبنی بر دریافت رزومه از داوطلبان نامزدی شهرداری شهریار، روز گذشته (یکشنبه ١٧ آذر) سی و شش نفر اقدام به تحویل رزومه نمودند و چند نکته حائز اهمیت است لذا بعنوان یک خبرنگار لازم می‌بینم به آنها اشاره نمایم.

نکته اول اینکه به شهروندان عزیز بشارت دهم در میان اشخاصی که کاندیداتوری مدیریت شهری شهریار را پذیرفتند، تعدادی از آنها دارای سوابق، مدارک و دانش بسیار بالایی هستند لذا امید است آینده روشنی را برای شهریار پیش‌بینی نمائیم.

هر چند ذکر این نکته ضروری است که در میان داوطلبان حاضر، نام افرادی مشاهده می‌شود که قبلا در جمع اعضای محترم شورا نسبت به حضور بحث برانگیزشان تذکر شفاهی را مطرح نمودم مبنی بر اینکه چرا  معدودی از اعضای شورای شهر در پشت پرده، اقدام به مذاکره پنهانی با وی نموده‌اند و این در حالی بود که شورا همچنان در انتظار رای اعتماد وزیر نسبت به شهردار پیشنهادی خودشان بود.

و اگر این اشخاص که به واسطه ارتباط و حضورشان در وزارت کشور بخواهند تصدی امور را بگیرند، افشاگری خواهم نمود.

دوم اینکه این روزها به گرفتن مدرک دکتری و حتی فراتر از آن و یا گرفتن پست و مقام در سطوح عالی خیلی نمی‌شود اعتماد کرد، وضعیت آشفته فعلی نتیجه سلطه برخی از همین با نام و نشان‌دارها است و این امر دلیل ارجحیت مطلق فرد داوطلب نخواهد بود؛ تجربه شناخت دقیق شهریار، عمل  بر مبنای قانون و حتی شناخت کلی از فضای شورا و مدیران و پتانسیل و توانایی کارکنان شهرداری شهریار را به آن اضافه کنیم تا در پس حضور وی بعنوان سکاندار، نفوذ و فشار گروهی و یا فردی، وی‌ را درگیر حواشی و در نتیجه سوء مدیریت نکند که در این صورت تنها کسانی‌ که آسیب می‌بینند شهروندان شریف شهر خواهد بود.

شفافیت فعلی شورا در برگزاری جلسات شاید گاهی مشکلاتی را برای اعضای شورا پدید آورده باشد ولی بدون شک تداوم و توسعه شفافیت و همگرایی و مشورت پذیری شورا می‌تواند در آینده، مدافع عملکرد آنها و مایه رشد و آبروی شهرمان باشد. لذا حضور فعال رسانه‌های مجاز و معتمد و دلسوز و قلم به  دست می‌تواند این بستر را هموارتر گرداند.

و آخرین توصیه به شورای محترم شهریار اینکه تعامل با رسانه‌ها و شفافیت در ارائه گزارش توسط شهردار آینده را نیز از اولویت‌های برنامه‌های ایشان در نظر بگیرند هرچند این مسیر هم دغدغه‌های خودش را دارد که متاسفانه زد و بندها در این وادی نیز، گاهی کوی سبقت را از خبرنگاران دلسوز و شفاف ربوده است، اما این اشکال نباید مانع تعامل با اصحاب رسانه شود و باید از اولویت‌های وی باشد تا برنامه‌های ارائه شده به دقت رصد و پیگیری شود.

حق پایدار

خبرنگار؛ اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *