- بین المللی

عصر کنونی، عصر امام خمینی است

محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد

عصر کنونی، عصر امام خمینی است

رتانیوز ـ عصر کنونی، عصر خمینی است فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد روز یکشنبه ۱۲ خرداد، در نشست خبری خود به مناسب سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام با بیان اینکه عصر کنونی مزین به نام امام خمینی شده است گفت: در یک قرن اخیر هر انقلابی که به وقوع پیوست یا وابستگی به سوسیالیست کمونیست داشت یا امپریالیست غربی، لذا حضرت امام خمینی (ره) با انقلاب ایدئولوژیکی که وابستگی به غرب و شرق نداشت توانست عصر کنونی را به نام خود مزین نماید. انقلاب اسلامی در مقابل دو ابرقدرت شرق و غرب پیروز شد و تبدیل به قطب سوم در جهان شد و امروز دنیا شاهد ایستادگی این انقلاب در مقابل تمام استکبار جهانی است.

محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد ادامه داد: وقتی امام خمینی از تبعید به ایران برگشتند حدود سه میلیون نفر به استقبال ایشان رفتند و تنها پس از ده سال و در زمان رجعت ایشان به جوار حضرت حق، این جمعیت حداقل به دو و نیم برابر افزایش یافت و این موضوع باعث حیرت شرق شناسان شد. وی ادامه داد از نظر امام بزرگترین ضعف جامعه مسلمین تا پیش ازپیروزی انقلاب اسلامی؛ تفرقه بود لذا ایشان فرمودند که ما انقلابمان را به جهان صادر می کنیم یعنی به بیان حضرت امام تفکر ظلم ستیزی و دفاع از مظلومین را که همان بیداری اسلامی است؛ به جهان صادر می کنیم.

بیداری اسلامی

رضایی با اشاره به گسترش بیداری اسلامی و ظلم ستیزی در سراسر دنیا اظهار داشت: حزب الله لبنان، حشد الشعبی عراق، جیش الشعبی سوریه و انصارالله یمن، نتیجه همین انقلاب اسلامی ایران است و به امید خدا در سراسر  کره خاکی تفکر انقلابی امام خمینی (ره) پیش خواهد رفت. وی ادامه داد: همانطور که شاهد هستید این هفته بیست و نهمین شنبه اعتراضی جلیقه زردها بر علیه حاکمیت ظالمانه در فرانسه بود که خودشان اعلام کرده بودند حرکت ما الهام گرفته از انقلاب ۵۷ ایران است.

به گزارش رتانیوز محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد با استعانت از کلام مقام معظم رهبری مبنی بر گام دوم انقلاب افزود: انقلاب اسلامی ایران چهل سال سخت را با تمام دشمنی ها پشت سر گذاشت. مردم ایران چهل سال جنگ، تحدید، تحریم، فشار اقتصادی، ترور و توطئه دشمنان را با سربلندی و پیروزی پشت سر گذاشتند و امروز این انقلاب با جوانان دهه پنجم خود وارد گام دوم انقلاب شده اند.

بیانیه گام دوم انقلاب، نقشه ی راه چهل سال دوم انقلاب اسلامی ایران است. رضایی با بیان این مطلب و بازگویی بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضور خودجوش جوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی افزود من به جوانان ملاردی و بسیجیان عزیز تاکید می کنم بیانیه گام دوم انقلاب را با دقت نه یکبار بلکه چند بار بخوانند و در آن تفکر کنند تا با نگاه رهبری و اهداف ایشان بیشتر و بهتر آشنا شوند.

حفظ تمامیت ارضی

وی با تشریح بخش هایی از بیانیه گام دوم انقلاب به تحلیل ایستادگی انقلاب اسلامی ایران در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: رضا خان قلدر میرپنج کوه های  آرارات را که سرچشمه بسیاری از رودخانه ها بود به ترکیه بخشید و یا سرچشمه رودخانه هیرمند را به نوعی دیگر بخشیدند و امروز سیستان و بلوچستان ما در خشکی بسر می برد و یا بحرین را در سال ۱۳۵۱ شاه دوم پهلوی بخشید و این در حالی است که ما ۸ سال جنگیدیم ۲۲۰ هزار شهید دادیم و ۷۰ هزار اسیر، اما یک وجب از خاک ایران عزیز را به دشمنان نبخشیدیم و این به منزله حفظ تمامیت ارضی کشوراست.

رضایی با بیان اینکه در یکی از تحلیل های بین المللی، ملت ایران بعنوان یکی از سیاسی ترین ملت دنیا شناخته شده است گفت: توسعه تفکر شیعی در میان ملت ایران و اینکه دین از سیاست جدا نیست باعث شده تا مردم ایران سیاسی ترین مردم جهان شناخته شوند و در عرصه سیاسی کاری های بین المللی کلاه سرشان نرود.

توسعه معنویت

اعتکاف رمضانیه دانش آموزی از دیگر مواردی بود که محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملاردبه آن اشاره کرد و گفت رشد معنویت یکی از اهداف چهل ساله اول انقلاب بود که امروز در شهرستان ملارد ۲۶۰ دانش آموز توانستند با اشک شوق به اعتکاف رمضانیه راه یابند و این درحالی بود که سهمیه ما در ملارد فقط ۱۲۰ نفر بود و این استقبال دانش آموزان، نشان از توسعه معنویت و برکات انقلاب اسلامی در میان جوانان و نوجوانان کشور است.

وی در پایان به تشریح برنامه های سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی پرداخت و گفت: پیش بینی شده جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر در مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شرکت کنند و مردم ولایی و شهید پرور شهرستان ملارد نیز همچون سال های گذشته در این مراسم شرکت خواهند کرد وی ادامه داد افزایش ۲۰ درصدی حضور ملاردی ها در سال گذشته اندکی کار مدیریت زائران عزیز را سخت کرد اما برای امسال سهیمه ما را اندکی کاهش داده اند تا استقبال از علاقمندان و مشتاقان زیارت مرقد حضرت امام از شهرستان ها بیش از پیش مورد توجه است.

محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری ها بدلیل هماهنگی و حمایت از زائران و تامین اتوبوس برای رفت و آمد گفت: ستاد بزرگداشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی در شهرستان ملارد تشکیل شده است و تا کنون چند جلسه هم برگزار شده است و مقرر شد امسال سهیمه ما حدود ۳۰۰۰ نفر باشد البته پیش بینی های لازم صورت گرفته است تا درصورت افزایش متقاضی به مشکلی برنخوریم. احتمال افزایش ۲۰ درصدی حضور مردم ملارد در این مراسم داده می شود که تمام امکانات و زیرساخت ها برای پذیرایی و استقبال از زائران حضرت امام مهیا است.

در رتانیوز اخبار مهم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد را بخوانید.

نشست خبری محسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد
حسن رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ملارد

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *