- اجتماعی, فرهنگی

فرهنگسرای کهنز حقوق پایمال شده همه شهروندان

فرهنگسرای کهنز حقوق پایمال شده همه شهروندان

اسماعیل بکلیان – نزدیک به یک سال است که شهروندان کهنز شاهد یک احداث یک ساختمان سه طبقه بعنوان فرهنگسرا شده اند اما این سرمایه ی حدود ۵ میلیارد تومانی که از پول تک تک شهروندان تامین شده است برسر اختلافات کودکانه ای بدون استفاده باقی مانده است و شهروندان فقط باید با حسرت به آن نگاه کنند.

این فرهنگسرا در بهترین شرایط به لحاظ فرهنگی و موقعیت شهری ساخته شده است قرار گرفتن آن در بوستان کهنز می تواند وسعت عملکرد این فرهنگسرا را به شدت افزایش دهد و هیچگونه محدودیت فضا نداشته باشد از طرفی قرار گرفتن فرهنگسرا در جوار مزار شهدای گمنام یک فرصت بسیار خوب دیگر است و می تواند تاثیر گذار در سایر امور فرهنگی در فرهنگسرای کهنز باشد. اما اختلافاتی که در بدست گرفتن زمام امور این ساختمان در جریان است بی آنکه دلسوزان به انقلاب و شهدا بدانند، مردم را از چنین محرومیتی آزرده خاطر خواهد کرد لذا لازم است مطابق خواسته همه مردم (که خلاف عرف و قانون نباشد) این فرهنگسرا مورد بهره برداری عموم شهروندان قرار گیرد.

مردم انقلابی و شهیدپرور شهرک کهنز مانند سایر مردم انقلابی سراسر کشور افتخار حضور تعدادی از شهدای گمنام را در شهرشان داشتند هرچند باید گفت بزرگمردان این شهر در عرصه خدمت به انقلاب و اهدای خون جوانانشان به امنیت کشور و حریم اهل بیت علیهم السلام زبانزد هستند.

پس از خاکسپاری شهدای گمنام در این شهرک، تعدادی از بسیجیان و جوانان کهنزی تمام تلاش خودشان را بکار بستند تا یک ساختمان فرهنگی در جوار این شهدای گرانقدر احداث شود تا بتوانند در اشاعه فرهنگ عاشورایی بیش از پیش فعالیت داشته باشند و حتی دستور همکاری وزارت کشور را در احداث چنین ساختمانی برای شهرداری شهریار نیز دریافت نمودند.

شهرداری شهریار با توجه به نیاز همه شهروندان کهنزی به داشتن یک فرهنگسرا تصمیم گرفت با هدف تامین سرانه های شهری و جلوگیری از هدررفت سرمایه ها ساختمان مذکور را احداث نماید. حالا از تکمیل این ساختمان نزدیک به یکسال است می گذرد اما متاسفانه همه شهروندان از آن محروم هستند.

این اتفاق به هیچ وجه زیبنده شهروندان کهنزی نیست که ساکنان شریف این شهرک بدلیل اختلافات برخی افراد و یا مسئولان شهری از بهره برداری فرهنگسرای شهرشان محروم باشند. و از سوی دیگر مایه تاسف است که شهرستانی با این وسعت و قدمت نه قانونی حاکم است که این فرهنگسرا را به نفع همه آحاد مردم به بهره برداری برساند و نه بزرگتری و ریش سفیدی که به نفع همه مردم رای صادر کند.

این فرهنگسرا متعلق به همه مردم است و بدون شک راه اندازی و نگهداری آن نیاز به هزینه دارد و اول و آخر تمام این هزینه ها  باید از جیب شهرداری که متعلق به همه مردم است تامین شود لذا بهتر است همه مدعیان دست از لجاجت بردارند و تابع قانون باشند و فرهنگسرا را تحت مدیریت شهرداری به بهره برداری برسانند. هر چند وسعت این ساختمان به اندازه ای هست که مثلا تعدادی از اتاقها و حتی یک طبقه آن به اموری اختصاص یابد که پاسخگوی نیاز آن دسته از جوانان کهنزی باشد که تمام تلاش خویش را در احداث آن بکار گرفته اند. در پایان لازم است یادآور شوم، به اعتقاد بنده قریب به اتفاق شهروندان کهنزی ثابت نموده اند که در هر شرایطی انقلابی هستند و انقلابی باقی خواهند ماند و از طرفی تمام امکانات شهری متعلق به شهروندان همان شهر است پس هیچ نگرانی هم نباید نسبت به تنوع برنامه های فرهنگی پس راه اندازی این فرهنگسرا تحت لوای قانون و زیر نظر شهرداری وجود داشته باشد.

به امید اینکه قبل از پایان تابستان این فرهنگسرا تحت نظارت و مدیریت شهرداری راه اندازی شود تا همه شهروندان و جوانان بتوانند از وجود این خدمت شهرداری بهره مند شوند.

اسماعیل بکلیان – روزنامه نگار حوزه غرب استان تهران

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *