- بین المللی, پژوهشی

معمای واکسن کرونا

معمای واکسن کرونا

رتانیوز ـ چندی پیش تحلیل جالبی در فضای مجازی خواندم برایم جالب بود که آیا ویروس کرونا، واکسن دارد یا خیر؟ هرچند سقم و صحت این ادعا برای ایران درحال حاضر خیلی مهم به نظر نمی رسد چرا که خوشبختانه در کشور ما زندگی منحوس ویروس کرونا رو به مهار است. اما خواندن آن خالی از لطف نیست بنابراین شما را به مطالعه این مطلب دعوت می نمایم:

تحلیلی: نگاهی بر تاثیر ویروس کرونا در کشورهای متفاوت

غیرمنطقی بودن مهار کرونا در چین با جمعیتی ۱/۵ میلیاردی و متحدان آن است.

مراحل شیوع ویروس

مرحله اول: چند تن از سرمایه داران بزرگ ، قدرت طلبان و سردمداران غرب و شرق جهان با هم متحد شدند تا جهان را به بحران امروز رسانده و هر کدام به سهم خود دست یابند که منافعی بود قابل پیش بینی و چند ده تریلیون دلاری  در قبل،حین وبعد از تغییرات این بحران.

مرحله دوم: ویروس کرونا ساخته می شود و واکسنی که قابلیت واکسیناسیون نامحسوس دارد به اندازه کافی تهیه می شود تا در آن مناطقی که در این نقشه شوم تعیین شده (چین) بیماری کنترل شود.

مرحله سوم: به دلایل زیادی ، چین در این معامله نقش عملیاتی را به عهده می گیرد و قبل از شیوع کرونا ، همشهریان خود را بدون اینکه متوجه شوند به طریقی (مثلا پخش کردن واکسن در هوای کلان شهرهایی مثل پکن و شانگهای) واکسینه کرده است ، و در این راستا مسلما شهر تجاری ووهان که مسئولیت مبتلا کردن تجار کشورهای دیگر را با ویروس اصلی به عهده داشته است از این قائده مستثنی است.

مرحله چهارم: پس از پایان کار واکسیناسیون شهرهای دیگر چین و کشورهای نزدیک و متحد آن ، عملیات شیوع ویروس اصلی در جهان با کمک مبتلا کردن اهالی شهر تجاری ووهان که با تمام دنیا ارتباط دارد به ویروس اصلی کرونا انجام می شود و چند هفته کتمان می شود تا بوسیله تجار در جهان توزیع شود و سپس مهار کرونا در ووهان هم بوسیله واکسیناسیون نامحسوس اهالی صورت می پذیرد.

مرحله پنجم: همزمان با واکسیناسیون ووهان ، تبلیغات گسترده با نشان دادن ساخت بیمارستان و پوشیدن لباسهای فضایی و قرنطینه شدید ، سبب انحراف افکار عمومی از درک واقعیت اصلی کنترل کرونا توسط (واکسیناسیون) به سمت توجیه مهار آن توسط قرنطینه می شود.

و به این صورت:

هزاران تن طلا که قبل از بحران ارزان تر خریداری شده بود، اکنون گران فروخته می شود

صدها هزار نفر بازنشسته که به جز هزینه ، منفعتی برای کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و مستعمراتشان ندارند، از بین می روند

میلیاردها بشکه نفت در حین بحران بسیار ارزان پیش خرید می شود و نیز در ذخایر نفتی آمریکا و دوستانش ذخیره می شود

میلیونها قبضه اسلحه در آمریکا فروخته می شود

میلیونها تن کالا از صدها قلم که اکنون ارزان شده خریداری می شود تا بعد از بحران گران فروخته شود و میلیونها تن از صدها قلم که قابل پیش بینی و خریداری شده بود ، اکنون گران  فروخته می شود

و البته یکی از عواید مخصوص چین که مرکزیت عملیات را به عهده گرفته، تعطیل نشدن و چندین ماه تک تازی بی رقیب در تجارت جهانی است.

 فرصتهای حاصله درصورت صحت این فرضیات :

۱ـ   هم اکنون فرمول واکسن کرونا که تست هم شده باشد در مناطقی از جهان وجود دارد و قابل دسترسی و تولید فوری و بدون احتیاج به آزمایشات چندین ماهه است.

۲ـ  بسیار محتمل است که محققین بتوانند این واکسن را در بدن مسافرانی که یکی دو ماه پیش از (پکن و شانگهای) آمده اند  و یا اطرافیان آنها بیابند و بسیار زودتر از پیش بینی ها به واکسن تست شده برسند و مردم جهان را از عواقب مدت دار این معامله شوم نجات دهند.

۳ـ  اصلی ترین علت بوجود آمدن چنین فجایع انسانی، غیبت دین، اخلاق و عدالت در مدیریت جهان و بهترین روش پیشگیری از وقوع مجدد چنین اقدامات، فعالیت جهانی برای افزایش اعتقادات به وجود خدا، جهان ماورالطبیعه و پاسخگویی در قبال اعمال دنیا در جهانی دیگر و رسوا کردن اقدام کنندگان به این نوع عملیات و مبارزه با آنها است.

به نظر سهیل محمدشفیعی، نگارنده مطلب فوق، دانستن این موضوع می تواند دانشمندان ایرانی را به دستیابی سریعتر به واکسن کرونا سوق دهد.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *