- پژوهشی, علمی

نمونه برداری از آب‌های سطحی شهریار

اخطار به ۶ واحد آلاینده در غرب تهران

رتا نیوز – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از گشت و پایش ۲۳ واحد صنعتی مستقر در حوزه استحفاظی این شهرستان و همچنین اجرای اولین مرحله نمونه‌برداری از آب‌های سطحی شهرستان در این هفته خبر داد.

به گزارش رتا نیوز و به نقل از خبرگزاری ایسنا، شیدا آکار با اعلام این خبر گفت: کارشناسان و ماموران اجرایی این اداره در گشت و پایش چند روز گذشته واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی شهرستان شهریار،   ۲۳ واحد را پایش کردند که از این تعداد، ۶ واحد به‌دلیل ایجاد آلودگی‌های محیط زیستی اخطاریه گرفتند.

وی اظهار کرد: نظارت و کنترل واحدها و صنایع تولیدی و خدماتی شهرستان با هدف بررسی وضعیت آلایندگی صنایع و ارائه هشدارهای لازم در چارچوب ضوابط و قوانین محیط زیست برای رفع نواقص احتمالی که به تداوم تولید و اجرای توسعه پایدار کمک می‌کند، انجام می‌شود.

آکار در ادامه از اجرای اولین مرحله نمونه‌برداری آب‌های سطحی در سطح شهرستان شهریار در سال جاری نیز خبر داد و افزود: این نمونه‌برداری‌ها در سه نقطه خادم آباد، دهشاد و نصیر آباد این شهرستان انجام می‌شود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار با اشاره به اینکه مطابق ماده ۴۶ قانون توزیع عادلانه آب و آیین‌نامه جلوگیری از آلودگی آب، به منظور بررسی کیفیت آب‌های سطحی شهرستان نمونه‌برداری از این آب‌ها و بررسی تغییرات کیفیتی آن‌ها در پارامترهای شیمیایی و بیولوژیکی در دستور کار این اداره قرار گرفته‌است، اظهار کرد: این نمونه برداری‌ها به شناسایی کانون‌های آلاینده‌ای که پساب خود را به منابع آب تخلیه می‌کنند، کمک می‌کند.

بنابر اعلام روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، آکار با بیان اینکه در این نمونه برداری‌ها پارامترهای tss، COD، BOD، PH، دترجنت‌ها، کلیفرم میکروبی، کدورت و غیره نمونه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: انجام پایش و نمونه برداری دوره‌ای از این آب‌ها به منظور شناسایی و کنترل منابع مولد آلایندگی تا پایان سال ادامه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *