- اجتماعی

یادی کنیم از وعده های پوشالی مترو

یادی کنیم از وعده های پوشالی مترو

اسماعیل بکلیان – از جمله اخبار داغ سال های نودوهفت و نودوهشت شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد بحث راه اندازی مترو بود هرجا که مسئولان شهرستانی و نماینده پیشین مردم با استاندار دورهمی داشتند و چهارتا خبرنگار می دیدند وعده پوشالی مترو را اطلاع رسانی می نمودند اما افسوس که هیچ خبری از مترو نشد که نشد. اینکه خطوط مترو و احداث ایستگاههای آن در حوزه مشق کلید بخورد یک رویا و خیال پردازی نیست اما بحث اینجاست که چرا طی این سالها هیج اقدامی در این خصوص صورت نگرفت.

از محسنی بندپی استاندار تهران در دیداری که پس از اغتشاشات از شهریار داشت در این خصوص سوال کردم و او داغترین خبری که به من داد این بود: قرار بود سه ماهه اول سال ۹۸ طرح مطالعات احداث مترو توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران آماده و تحویل شود و ما از تاخیر مشاور راه آهن گله مند هستیم اما به هرترتیب این طرح آماده و تحویل استانداری شده است و تا دو هفته دیگر جلسه ای می گذاریم تا تملک اراضی مسیر مترو به شهرداری ها ابلاغ شود. شایان ذکر است شنیده ها حکایت از این داشت که استانداری تهران هزینه این طرح را به شرکت راه آهن پرداخت نمی کند و دلیل این تاخیر هم بحث مالی بوده و لاغیر.

امروز بیش از شش ماه از وعده استاندار می گذرد و هنوز از نتیجه آن جلسه خبری نداریم. آیا چنین جلسه ای اساسا بوده یا خیر؟ اما بعنوان یک خبرنگار باید به مردم حوزه مشق بگویم که اگر در این خصوص کوتاهی نبود شاید تا دو سال آینده وعده احداث متروی شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد محقق می شد.

کوتاهی این امر بدون شک به تمام مسئولان شهری، شهرستانی و استانی مربوط می شود اما نقطه راس این کوتاهی ها به شخص فرماندار و شخص نماینده مجلس برمی گردد. لذا در همین یادداشت از حسین حق وردی بعنوان نماینده فعلی حوزه مشق تقاضا می شود برای رسیدن به این هدف کارگروهی را تشکیل دهد و حداقل یکی از اصحاب رسانه عضو اصلی این کارگروه باشد تا رسیدگی به این خواسته ی برحق مردم عملیاتی شود.

اگر چنین کارگروه های در تمام زمینه ها، مثلا شهرک صنفی، شهرک صنعتی، بازبینی حدود مرزهای شهری و شهرستانی، حل معضل امنیت باغداران، تولید و اشتغال، فرهنگ، هنر و … تشکیل شود و مسئولان شهرستانی و حتی استانی موظف به پاسخگویی به این کارگروه به ویژه خبرنگارانی که بصورت تخصصی عضویت در این کارگروه ها را دارند باشند بدون شک یک هم افزایی در تحقق اهداف و برنامه های شهرستانی تحقق خواهد یافت در غیر اینصورت چهارسال پیش رو نیز با دهها وعده روی زمین مانده به پایان می رسد تا بار دیگر کاندیداهای دیگری بیایند و وعده های قبلی را برای مردم بازگویی نمایند.

اسماعیل بکلیان – روزنامه نگار حوزه غرب استان تهران

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *