تاریخ : جمعه, 11 فروردین , 1402 Friday, 31 March , 2023
3

آلوئه ورا گیاهی ضد ویروس است/احتمال درمان کرونا با آلوئه ورا

  • کد خبر : 2122
  • ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲
آلوئه ورا گیاهی ضد ویروس است/احتمال درمان کرونا با آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی ضد ویروس است/احتمال درمان کرونا با آلوئه ورا کارشناس و محقق و فعال صنعت آلوئه ورا در کشور گفت: گیاه آلوئه ورا ، گیاهی ضد ویروس و درمان کننده بیمارهای ویروسی و قارجی و التهابی است که اگر اطلاعات دقیقی از ساختار ویروس کرونا داشته باشیم به سرعت می توان داروی درمان […]

آلوئه ورا گیاهی ضد ویروس است/احتمال درمان کرونا با آلوئه ورا

کارشناس و محقق و فعال صنعت آلوئه ورا در کشور گفت: گیاه آلوئه ورا ، گیاهی ضد ویروس و درمان کننده بیمارهای ویروسی و قارجی و التهابی است که اگر اطلاعات دقیقی از ساختار ویروس کرونا داشته باشیم به سرعت می توان داروی درمان این بیماری را با آلوئه ورا تولید کنیم.
اسماعیل بخشی افزود: کارشناس و محقق و فعال صنعت آلوئه ورا در کشور افزود: متاسفانه اکثر مردم آگاهی کافی در زمینه مصرف آلوئه ورا ندارند و فقط آن را به صورت خام از عطاریها تهیه و به صورت مستقیم به عنوان نرم کننده و آبرسان قوی پوست مصرف می کنند.
بگفته وی PH گیاه آلوئه ورا به PH بدن انسان و پوست بسیار نزدیک است بنابراین تاثیر عالی برای بیماریهای پوست و مو و زخمها دارد.
وی خاطر نشان کرد: گیاه آلوئه ورا به خاطر ترشحات تلخ و زرد رنگی که آلوئین نام دارد در طب سنتی ایران ، برای از شیر گرفتن بچه ها استفاده می شده و امروز نیز در درمان دیابت کاربرد دارد.
وی تاکید کرد: گیاه آلوئه ورا به قدری خاصیت درمانی و غذایی و اقتصادی دارد که امروز حتی از الیافهای برگ آلوئه ورا در آمریکا برای صنعت نساجی و از گل این گیاه در آلمان برای تولید داروی درمان ناباروری استفاده می شود.
بخشی در ادامه در تاریخچه ای از تاسیس شرکت آلوئه ورا اختر آباد اشاره کرد و گفت: طب سنتی قوی و گیاهان دارویی ایرانی این جرقه را در ذهن ما انداخت تا کشت آلوئه ورای ایرانی را توسعه ببخشیم و امروز با گذشت بیش از دو دهه از کشت و تحقیق بر روی این گیاه ارزشمند، افتخار تولید ده ها محصول خوراکی و دارویی مانند ژل خوراکی و موضعی، نوشیدنی، پودر سبز و سفید برای مصارف خوراکی و درمانی و عرق آلوئه ورا را در #کشور داریم.
وی افزود: امیدواریم دانشگاهها نیز در این عرصه وارد شده و طب سنتی و روایی(اسلامی) که از هزاران سال پیش برای ما به یادگار مانده را در قالبی نوین به مردم ارایه دهند.
وی بیان کرد: این گیاه از حدود هفت هزار سال قبل از میلاد در ایران وجود داشته چرا که در کتاب قانون ابوعلی سینا و دیگر اطباء قدیم از این گیاه نام برده شده ، البته در این کتب از آلوئه ورا به اسم “صبر زرد” یا “صبر تلخ” یا “گیاه معجزه گر” نام برده شده است .
وی خاطر نشان کرد: همچنین طبق کتب تاریخی ، زمانی که فقط چهار امپراطوری در جهان بوده؛ تجار ایرانی هندی تبار که از حاشیه خلیج فارس عبور می کردند به این گیاه رسیده و حتی طبق خشت نوشته های موجود در موزه های معروف دنیا ، ملکه فراعنه مصر لطافت پوست خود را مدیون آلوئه ورای ایرانی دانسته است.
بگفته وی در صنعت کشاورزی دو نوع محصول آلوئه داریم که یکی آلوئه با بیش از ۶۰۰گونه و مربوط به مناطق آفریقایی و آمریکایی است و نوع دیگر آلوئه ورا یا همان صبر زرد و تلخ ایرانی است که از ایران به دیگر کشورها رفته و امروز آن را منحصر به خود می دانند.
بنیانگذار روش نوین آلوئه ورا تراپی در کشور افزود: امروز صنعت آلوئه ورا در جهان در حال رشد است و حتی آمریکا پالایشگاه آلوئه ورا داشته و بعنوان غول این صنعت فعالیت دارد و برخی محصولات آن مانند شامپو، کرم و ژل به صورت قاچاق وارد کشور می شود که متاسفانه بعد از بررسی ترکیبات آنها مشاهده شده که این محصولات با مواد شیمیایی دیگر ترکیب شده و خالص نیست.

*محصولات آرایشی بهداشتی کمتر از دو درصد ترکیبات آلوئه ورا دارند

اسماعیل بخشی اظهار داشت: محصولات آرایشی و بهداشتی که در کشور ما نیز تولید و به اسم گیاهی و به خصوص ترکیبات آلوئه ورا دار تولید می شود نیز دارای مواد شیمیایی بالایی است و فقط کمتر از دو درصد پودر و یا اسانس آلوئه ورا را در خود دارند و ۹۸درصد بقیه آن دیگر ترکیبات می باشد.
کارشناس و محقق و فعال صنعت آلوئه ورا در کشور افزود: مردم آگاهی کافی در زمینه مصرف آلوئه ورا ندارند و فقط آن را به صورت خام از عطاریها تهیه و به صورت مستقیم به عنوان نرم کننده و آبرسان قوی پوست مصرف می کنند .
بگفته وی PH گیاه آلوئه ورا با PH پوست بسیار نزدیک است بنابراین تاثیر عالی برای بیماریهای پوست و مو و زخمها دارد.
وی خاطر نشان کرد: گیاه آلوئه ورا به خاطر ترشحات تلخ و زرد رنگی که آلوئین نام دارد در طب سنتی ایران ، برای از شیر گرفتن بچه ها استفاده می شود و امروز نیز در درمان دیابت کاربرد دارد.
وی تاکید کرد: گیاه آلوئه ورا به قدری خاصیت درمانی و غذایی و اقتصادی دارد که امروز حتی از الیافهای برگ آلوئه ورا در آمریکا برای صنعت نساجی و از گل این گیاه در آلمان برای تولید داروی درمان ناباروری استفاده می شود.
بخشی در ادامه در تاریخچه ای از تاسیس شرکت آلوئه ورا اختر آباد اشاره کرد و گفت: طب سنتی قوی و گیاهان دارویی ایرانی این جرقه را در ذهن ما انداخت تا کشت آلوئه ورای ایرانی را توسعه ببخشیم و امروز با گذشته بیش از دو دهه از کشت و تحقیق بر روی این گیاه ارزشمند، افتخار تولید ده ها محصول خوراکی و دارویی مانند ژل خوراکی و موضعی، نوشیدنی، پودر سبز و سفید برای مصارف خوراکی و درمانی و عرق آلوئه ورا را در این شرکت داریم.
وی افزود: امیدواریم دانشگاهها نیز در این عرصه وارد شده و طب سنتی واسلامی که از هزاران سال پیش برای ما به یادگار مانده را در قالبی نوین به مردم ارایه دهند.

آلویه ورا یک داروخانه کامل

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=2122

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. من دارم واکسن کرونا رو میسازم ولی به کمک و تجهیزات نیاز دارم

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.