- فرهنگی

افزودن ۶۰ کلاس درس جدید در قدس

تعلیم و تربیت با رعایت پروتکل‌ها تداوم خواهد یافت

رتا نیوز – مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس با اشاره به اضافه شدن ۶۰ کلاس درس جدید به فضاهای آموزشی این شهرستان گفت: با تدابیر اتخاذ شده تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تحت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تداوم خواهد یافت.

به گزارش رتا نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرقدس، صادق محمدی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در این شهرستان اظهار کرد: معلمان افسران پیشرفت کشور هستند و آینده کشور به دست معلمان گره خورده است.

وی با اعلام خبر جذب نیروهای جدید نظام تعلیم و تربیت گفت: سه هزار نفر از تحصیل‌کردگان مدرک بالای کارشناسی در شهرستان‌های استان تهران جذب آموزش و پرورش شده‌اند که در این میان ۱۹۲ نفر سهمیه شهرستان قدس است تا کمبود معلم جبران شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس بیان داشت: در شرایط بحرانی فعلی نقش آموزش و پرورش باید مشخص باشد و با گسترش ویروس کرونا با توجه به روش‌های اعمال شده توسط معلمان، مدیران و خانواده‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تعلیم و تربیت ادامه خواهد داشت.

محمدی با اشاره به فرصت استفاده از فناوری و فضای مجازی گفت: برخی دانش آموزان توانایی دسترسی به تلفن هوشمند ندارند و بنابراین رسانه ملی فرصت دیگری برای تعلیم و آموزش است تا عدالت آموزشی رعایت شود و برنامه شاد تا ۴۸ ساعت آینده کاملاً به روزرسانی می‌شود و قابلیت‌های خوبی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به پروژه‌های آموزش و پرورش شهرستان یادآور شد: ۶۰ کلاس درس به سرانه آموزشی افزوده شده است و نزدیک به ۷۰ هزار نفر جمعیت دانش آموزی شهرستان است که پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر دانش آموز جدید در سال جاری به جمعیت دانش‌اموزی اضافه شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس ادامه داد: چند قطعه زمین با کمک شورای اسلامی، شهرداری و خیران در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته و نیازمند کمک خیران برای ساخت مدارس هستیم.

محمدی گفت: برای اولین بار ثبت نام کتاب‌های درسی که به دلیل مافیای کاغذ با مشکلات مواجه بود به آموزش و پرورش واگذار شد و ثبت‌نام کتاب ۷۰ هزار نفر دانش آموز انجام شده و بیش از ۸۵ درصد کتاب‌ها توزیع شده است.

وی خاطر نشان کرد: مدرسه استثنایی پس از سال‌ها در شهرقدس راه اندازی شد و هنرستان تربیت بدنی نیز در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود و همچنین ظرفیت ثبت نام در رشته‌های مهارت آموزی و فنی‌وحرفه‌ای افزایش یافته است.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان قدس تصریح کرد: در دوران کرونا بیش از ۱۰ گروه از معلمان با تشکیل گروه‌هایی به صورت خودجوش کمک‌های مؤمنانه به دانش ‌آموزان نیازمندان انجام داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *