تاریخ : جمعه, 11 فروردین , 1402 Friday, 31 March , 2023
0
فرماندار شهرستان ملارد:

اقدامات دولت سیزدهم چشمگیر و متفاوت از قبل است

  • کد خبر : 9111
  • ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
اقدامات دولت سیزدهم چشمگیر و متفاوت از قبل است
فرماندار شهرستان ملارد گفت: اقدامات و عملکرد دولت سیزدهم بسیار چشمگیر بوده و می توان در حوزه های مختلف، تفاوت خدمت رسانی را حس کرد.

به گزارش رتانیوز به نقل از سرافرازان، فرماندار شهرستان ملارد گفت: اقدامات و عملکرد دولت سیزدهم بسیار چشمگیر بوده و می توان در حوزه های مختلف، تفاوت خدمت رسانی را حس کرد.

جابر کریمی در نشست با خبرنگاران، تلاش دولت برای موفقیت در عرصه های مختلف را قابل تقدیر دانست و افزود: ما هم بعنوان نماینده دولت با سایر ادارات قرار گذاشته ایم تا در راستای شعار دولت، مبنی بر کار جهادی و انقلابی حرکت کنیم و در کنار مردم باشیم تا اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

فرماندار ملارد در ادامه ضمن‌گرامیداشت ایام الله دهه فجر، به تشریح عملکرد یکساله در شهرستان‌ ملارد و برخی پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: واگذاری سند مالکیت روستایی از اتفاقاتی بود که در دولت سیزدهم آغاز شد و در این راستا ۲۲۴ فقره سند روستایی در ملارد واگذار گردید.

وی افتتاح پست ۶۳ کیلووات صفا دشت با اعتباري حدود ۴۰میلیارد تومان و پیگیری دو پست دیگر برای شهرک صنعتی ملارد، بهره برداری از ۱۴دستگاه تقویت آنتن‌ تلفن همراه با اعتباري بالغ بر۵۰ میلیارد تومان و پیگیری ۱۴دستگاه دیگر در آینده نزدیک را از طرحهای اجرا شده در ملارد دانست.

وی افزود: در دولت سیزدهم سه هزار و ۵۰۰ انشعاب فاضلاب در ملارد واگذار شد و از آنجا که کارها به کندی پیش می رفت، جلساتی برگزار گردید تا آخر سال این رقم به شش هزار و ۵۰۰ فقره برسد و بهار سال آینده ۱۰ هزار انشعاب پیش بینی شده محقق شود.

فرماندار ملارد بهره برداری از فرهنگسرای سلمان هراتی که در گذشته افتتاح شده بود ولی تجهیزات نداشت را از طرحهای دهه فجر دانست و گفت: اوایل سال آینده نیز سینمای فرهنگسرا تجهیز خواهد شد.

رشد سرانه های آموزشي در ملارد

کریمی درباره افزایش سرانه های آموزشی گفت: دهه فجر سال گذشته ۶ مدرسه با ۷۲ کلاس در ملارد افتتاح شد و در هفته دولت نیز ۶ آموزشگاه و یک سوله به بهره برداری رسید و ۴ آموزشگاه نیز کلنگ زنی شدند که در حال تکمیل می باشد.

فرماندار ملارد تصریح کرد:  دهه فجر امسال نیز کلنگ زنی و افتتاح دو مدرسه را در برنامه داریم تا کمبودهای آموزشي تا حدودی مرتفع گردد. وی کلنگ زنی مدرسه استثنایی ۲۲کلاسه در سال گذشته و آغاز فعالیت مدرسه استعدادهای درخشان دخترانه با ۱۰۰دانش آموز را از اقدامات حوزه آموزش دانست.

بگفته فرماندار ملارد، در حوزه سرانه های آموزشی و بحث پیشرفت و توسعه رتبه اول استان تهران و همچنین رتبه اول شورای آموزش و پرورش را کسب کردیم.

آغاز نهضت تولید مسکن در ملارد

فرماندار ملارد در ادامه سخنان خود از انجام کارهای مطالعاتی جهت ساخت ۱۰هزار مسکن در غالب نهضت مسکن که از سیاست‌های دولت سیزدهم در راستای ساخت سالانه یک میلیون مسکن در کشور بود خبر داد و گفت: در صفادشت و چند نقطه در ملارد و مجاور روستای قلعه فرامرز و یک قطعه ۱۵هکتاری در ملارد، زمین‌هایی پیشنهاد شده و اقدامات اولیه برخی از آنها صورت گرفته است.

کریمی تصریح کرد: امیدواریم از سال آینده جنبش خوبی در زمینه ساخت مسکن شاهد باشیم که البته باید به فکر تامین سرانه ها نیز بود و این مهم باید با همکاری همه ادارات بررسی شود.

وی کلنگ زنی ساخت ۱۱۰واحد مسکونی برای خانواده های محروم با همکاری کمیته امداد، بنیاد مسکن، سپاه و بهزیستی را یادآور شد و گفت: تعدادی از این واحدها ساخته و تحویل شده اند که روند ساخت آن به صورت مستمر ادامه دارد.

پروژه آبرسانی به اخترآباد ادامه دارد

کریمی پروژه آبرسانی به منطقه اخترآباد را از موضوعات مهم انجام شده دانست و افزود: آب شرب ۸ روستای این منطقه تامین شده که با اجراي فاز دوم طرح ، آبرسانی به بقیه روستاها نیز انجام میشود. وی افزود: تامین زمین برای ساخت مخزن آب اميرآباد نیز انجام و کلنگ زنی شده است.

فرماندار ملارد انتقال آب از تصفیه خانه ۶ تهران را یکی از مهمترین پروژه ها و مصوبات سفر ریاست جمهوری به ملارد دانست و گفت: در این راستا ۱۸۰میلیارد تومان اعتبار برای انتقال آب به شهریار، ملارد و قدس تخصیص یافته که سال آینده عملیات آن آغاز می شود‌. وی انتقال پساب از تصفیه خانه صالح آباد به چرخه کشاورزی با همکاری جهاد و اعتبار حدود چهار میلیارد تومان  را از دیگر اقدامات حوزه آب دانست.

مشکل تامین شغل در ملارد وجود ندارد

وی در ادامه با اشاره به موضوع اشتغال بعنوان یکی از دغدغه های خانواده ها افزود: از آنجا که این شهرستان دارای واحدهای بزرگ صنعتی و تولیدی در حوزه های مختلف است، فضا برای اشتغال وجود دارد و این واحدها نیازمند نیروی کار هستند ولی متاسفانه فرهنگ کار آنطور که باید در جامعه جا نیوفتاده و جوانان تحصیل کرده به دنبال کارهای راحت تر و اداری هستند.

کریمی با اشاره به ساخت شهرک صنعتی دولتی ملارد گفت: امیدواریم کارهای اولیه ساخت این شهرک امسال انجام شود زیرا این شهرک گنجایش ایجاد کار برای ۲۵ هزار نفر را دارد و تا ۱۰سال آینده مشکل اشتغال نخواهیم داشت.

وی روند پرداخت تسهیلات در شهرستان در خصوص وام ازدواج، کمک هزینه مسکن، کارگشایی و فرزند آوری را چشمگیر دانست و گفت: در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری تعهد حدود ۷ هزار شغل را داشتیم که ۱۱۰ درصد محقق شده و رشد ۲۰ درصدی نسبت به پارسال دیده می شود.

فرماندار ملارد در خصوص وضعیت شرکت کاسپین و گل سرخ گمرگان افزود: این دو شرکت در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی در شهرستان بسیار تاثیرگذار بوده‌اند به گونه ای که کارخانه کاسپین یک هزار و ۱۰۰ نفر و و کارخانه گمرگان ۳۰۰ نفر اشتغال را در منطقه ایجاد کرده‌اند.

افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های ملارد

فرماندار ملارد در ادامه از افزایش چشمگیر سهمیه آرد نانوایی های این شهرستان خبر داد و گفت: موضوع آرد و نان از مسائل مهم شهرستان است که با توجه به افزایش جمعیت از سال ۹۳ تاکنون حتی یک کیسه آرد به نانوایی ها اضافه نشده بود که  یکی از اقدامات دولت سیزدهم سهمیه بندی آرد و افزایش آن می باشد. وی تصریح کرد: حدود ۱۶ نانوایی آزادپز قرار است که آرد نوع دوم دولتی دریافت و از آرد یارانه ای استفاده کنند که در هشت مرحله نیز آرد فوق‌العاده به واحدهای نانوایی تزریق کردیم تا از بحران و کمبود آن جلوگیری شود .

به گفته کریمی همچنین ۲۰۰ تن آرد به صورت ثابت به همه نانوایی های شهرستان اضافه می‌شود که امیدواریم در مرحله بعدی و ظرف دو ماه آینده نیز ۲۰۰ تن دیگر به سهمیه آنها افزوده و مشکل کمبود آرد و نان به طور کامل مرتفع گردد.

کلنگ‌ احداث پارک روستای یوسف آباد قوام زمین زده شد

کلنگ‌ احداث پارک روستای یوسف آباد قوام زمین زده شد

فتتاح زمین فوتبال چمن مصنوعی روستای زرین آباد دهستان اخترآباد

افتتاح زمین فوتبال چمن مصنوعی روستای زرین آباد دهستان اخترآباد

غاز احدات ۱۱۰ کلاس درس همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در شهرستان ملارد

غاز احدات ۱۱۰ کلاس درس همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر در شهرستان ملارد

تصفیه خانه فاضلاب یک هزار متر مکعب یک واحد تولیدی افتتاح شد

تصفیه خانه فاضلاب یک هزار متر مکعب یک واحد تولیدی افتتاح شد

بهره‌برداری ازیک واحد تولیدی در شهرک صنعتی دهک شهرستان ملارد با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت

بهره‌برداری ازیک واحد تولیدی در شهرک صنعتی دهک شهرستان ملارد با حضور معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت

بهره‌برداری از آموزشگاه ۹ کلاسه هوشمند دخترانه در روستای مهردشت شهرستان ملار

بهره‌برداری از آموزشگاه ۹ کلاسه هوشمند دخترانه در روستای مهردشت شهرستان ملار

بهره‌برداری از ۲۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان ملارد

بهره‌برداری از ۲۳۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در شهرستان ملارد

افتتاح مرکز درمان و توانبخشی سالمندان (تابش) در محله گله کهریز صفادشت

افتتاح مرکز درمان و توانبخشی سالمندان (تابش) در محله گله کهریز صفادشت

افتتاح مرکز آموزش فنی حرفه ای ملارد

افتتاح مرکز آموزش فنی حرفه ای ملارد

افتتاح سالن سینمایی فرهنگسرای بعثت

افتتاح سالن سینمایی فرهنگسرای بعثت

افتتاح مجتمع اداری شهید سلیمانی صفادشت

افتتاح مجتمع اداری شهید سلیمانی صفادشت

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=9111

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.