تاریخ : چهارشنبه, 10 آذر , 1400 Wednesday, 1 December , 2021
0

اندیشه انقلابی

  • کد خبر : 7588
  • ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲:۵۱
اندیشه انقلابی

اسماعیل بکلیان ـ چهل و دو سال از پیروزی انقلاب گذشت اما مردم هنوز پای همان حرف اول خود هستند؛ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی. ۲۲ بهمن همان رفراندومی است که دشمن می‌نویسید و برخی ابلهان داخلی، هر از گاهی فریاد می‌زنند. این انقلاب هنوز پویا و سرزنده است، ملت ایران شاید از برخی مدیران نالایق […]

اسماعیل بکلیان ـ چهل و دو سال از پیروزی انقلاب گذشت اما مردم هنوز پای همان حرف اول خود هستند؛ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی. ۲۲ بهمن همان رفراندومی است که دشمن می‌نویسید و برخی ابلهان داخلی، هر از گاهی فریاد می‌زنند. این انقلاب هنوز پویا و سرزنده است، ملت ایران شاید از برخی مدیران نالایق خسته‌اند اما پای انقلاب تا آخر ایستاده‌اند. کدام ابلهی باور می‌کند، مردمی که از جان فرزندشان گذشته‌اند و می‌گذرند، مردمی که بزرگ شدن کودکانی را دیده‌اند که از پدر، فقط یک قاب عکس را درآغوش داشتند، مادرانی که داغ سخت فرزندشان را مبارک دانستند و خواهرانی که قصه حضرت زینب (س) را زیسته‌اند؛ از این انقلاب خسته شوند!؟

عجیب است؛ برخی از همین ابلهانی که هر از گاهی دم از رفراندوم می‌زنند، تداعی کننده قاتلی هستند که لباس مقدس پزشکی را به تن دارند و با تجویز داروهای غلط، منتظر مرگ بیماری‌ هستند که با دندان تیز تحریم آمریکای گرگ صفت، بشدت مصدوم شده‌اند. کسانی از رفراندوم سخن می‌گویند که وجودشان سراسر شک و تردید است و گمان می‌کنند ملت ایران، یا مانند آنها فقط نقش یک انقلابی را بازی کرده‌اند یا اگر انقلابی هم باشند با چنین ترفندهایی از مسیر خسته شده‌اند.

هرچند باید حق را بپذیریم که این فشارهای اقتصادی بدون شک آسیب‌های جدی به مردم محروم و انقلابی وارد کرده است. بسیاری از جوانان از ترس تامین معیشت و مسکن خویش، تشکیل خانواده را باری طاقت فرسا می‌بینند و گاهی طلاق؛ پایان زودهنگام یک زندگی با همین تنگناهای اقتصادی می‌شود. اما مردم ایران آنقد هوشیار هستند که فاصله فشار اقتصادی ناشی از تحریم را با آنچه که از بی‌تدبیری برخی مدیران حاصل شده است را تشخیص دهند.

امریکا دشمن درجه یک نظام جمهوری اسلامی ایران است. چرا؟! چون هیمنه پوشالی او را در تسخیر کشورهای مستضعف شکسته است. نظام پوشالی سرمایه داری به سبک آمریکا، تا زمانی پایدار است که ملت ستم‌پذیر در دنیا زنده باشد؛ و این قیام ملت ایران بود که با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی… هر آنچه را که مستکبران بافته بودند را پاره کرد.

زورگویان بین المللی در مقابل ملت ایران به زانو درآمدند. مردم غیور و انقلابی، سیاست‌های امریکا را یکی پس از دیگری شکست داد، تا جائیکه دیوانه‌ای چون ترامپ را مامور کردند تا هرآنچه بی‌حیایی بین‌المللی است را به نام او در تاریخ ثبت کنند از بیرحمانه‌ترین تحریم‌ها که شامل تحریم غذا و دارو است تا شقی‌ترین رفتارها که ترور مذبوحانه سردار دلها بود را در کارنامه کثیف خود نوشتند… اما موفق نشدند.

عدم موفقیت قدرت‌طلبان زورگوی بین‌المللی، نتیجه یک استراتژی بیشتر نیست؛ و آن اندیشه انقلابی است. نخ تسبیح این نظام، مانند هر نظام و مکتب دیگری، اندیشه‌های آن است. انقلابی ماندن؛ راه رستگاری این نظام است و برای انقلابی ماندن باید اندیشه انقلابی داشت. لذا مقام معظم رهبری در آغاز ۴۰ ساله دوم انقلاب، بیانیه گام دوم انقلاب را به رشته تحریر درآوردند تا در پاسداشت اهداف صدهاهزار انسانی که در خونشان غلطیدند و از لذت زنده ماندن گذشتند و جسم‌شان را فدای اهدافشان کردند؛ مسیری پایدار و به دور از گمراهی ترسیم شود.

این کشور نیاز به مجلس انقلابی دارد تا از مسیر خارج نشود، نیاز به دولت انقلابی دارد تا در مقابل دشمن، پاهایش نلرزد و ایضاً نیاز به شورای شهر انقلابی دارد تا اموال مردم در برخی شهرداری‌ها غارت نشود. گام دوم انقلاب یعنی ایران قدرتمند با گام دوم انقلاب بار دیگر خون تازه در رگهای کشور جریان خواهد یافت و دوباره اندیشه انقلابی به روزهای اوج خود در عرصه مدیریت کشور خواهد رسید تا این عقب افتادگی‌هایی که در پس امید به مذاکره، بر ملت ایران تحمیل شد را جبران کند هرچند سپری شدن دوران مذاکره نیز بخشی از انقلاب اسلامی ایران است اما نه آنقدری که از پتانسیل‌های کشور نا امید شویم و تمام برنامه‌های مدیریتی و حتی بارندگی را به امید مذاکره و اجرای برجام رها سازیم.

۲۲ بهمن و دو حاشیه آن در شهر اندیشه

اولین حاشیه:

شهروندان اندیشه مانند تمام ملت شهیدپرور ایران اسلامی، به میدان آمدند. اما این بار یک اتفاق جدید افتاد و آن مسیر راهپیمایی بود. در ۲۲ بهمن امسال، برای اولین بار و بطور رسمی، شهروندان اندیشه مبداء حرکت انقلابی خویش را از کنار فرهنگسرای ایثار فازیک اندیشه آغاز کردند و به مزار شهدای گمنام منتهی نمودند. شهدای گمنامی که پیکر پاکشان از پایگاه بسیج شهیدهاشمی در فازیک آغاز شد و در فاز چهار اندیشه به خاک سپرده شدند.

در حاشیه‌ی گزارشهایی که از راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در شهر اندیشه تهیه می‌کردم، شهروندان اندیشه را یکپارچه دیدم البته این اتفاق تازه‌ای نیست چراکه نماز با شکوه جمعه شهر اندیشه هم تجلی گاه حضور یکپارچه همین شهروندان از فازیک تا فاز شش شهر اندیشه است. اما اصرار بر انتشار یک گزارش از سوی برخی شهروندان برایم جالب بود.

حاج آقا میرهاشمی از شهروندان اندیشه و از اعضای هیات امنای مسجد جامع فازیک اندیشه در حاشیه این راهپیمایی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از مسوولان شهری و شهرستانی خواست تا با درنظر گرفتن تمام شرایط، مدیریت شهری فازهای یک تا شش اندیشه یکپارچه شود.

وی با بیان اینکه شهروندان فازیک اندیشه به لحاظ سیاسی و عبادی، تمام مراسم ملی و مذهبی خویش را در شهر اندیشه اقامه می‌نمایند گفت: از نظر فاصله بین شهری، موقعیت جغرافیایی، استفاده از سرانه‌های شهری، بافت فرهنگی، ارتباط کسب و کار و هر آیتم دیگری، به نظر می‌رسد تمام شهر اندیشه، از فاز یک تا مرز هفت جوی، شایسته است تحت مدیریت یک شهرداری باشد.

این عضو هیات امنا و از شهروندان بسیار قدیمی و فرهنگی فازیک اندیشه ادامه داد:  سالها است که شهروندان در این خصوص سکوت کرده‌اند اما متاسفانه همه مردم از نوع مدیریت شهری، طی دو دهه اخیر به شدت ناراضی هستند فاز یک اندیشه جای نفس کشیدن ندارد خیابانها همیشه ترافیک سنگین دارد و پیاده‌روها مملو از جمعیت است. بعید است در پیاده روهای فازیک اندیشه راه بروی و تنه‌ات به تنه کسی برخورد نکند.

میرهاشمی وقتی مرا دوربین به دست دید و مطمئن شد برای گزارش گرفتن آمدم، صدایم زد و گفت: لطفا صدای ما را به مسولان برسانید چرا علیرغم اینکه همه شواهد و قرائن حکایت از پیوستگی فاز یک اندیشه به مجموعه شهراندیشه را دارد، اما مسوولان اصرار بر ادامه الحاق فازیک به شهریار را دارند؟! آیا هنوز از زمین‌های شهری فاز یک اندیشه چیزی برای فروش باقی مانده که دست از سر شهروندان این شهر برنمی‌دارند.

دومین حاشیه:

دومین حاشیه‌ای که در این راهپیمایی مطرح شد؛ موضوع تعیین تکلیف مزار شهدای گمنام اندیشه توسط حجت‌الاسلام بابائیان بود. امام جمعه شهر اندیشه در سخنرانی خود از سرداران سپاه که در جمع شهروندان اندیشه‌ای حاضر بودند درخواست نمود تا به وضعیت ظاهری مزار شهدای گمنام رسیدگی نمایند.

وی با ابراز نگرانی از اینکه این محل، قرارگاهی برای خانواده‌ها و جوانان انقلابی است گفت: متاسفانه ظاهر این محل، برازنده نام شهدا نیست امام جمعه شهر اندیشه ادامه داد: ظاهرا اسناد مالکیت این محل از شرکت عمران به شهرداری انتقال پیدا نکرده است و از قرار معلوم مجموعه شورای شهر، اعتباری را برای ساماندهی این محل پیش بینی کرده‌اند اما لازمه این کار اصلاح برنامه‌های مدیریتی بین شرکت عمران و شهرداری است لذا از شما می‌خواهیم کمک کنید تا این مشکلات بین سازمانی هرچه سریعتر مرتفع شود.

حجت الاسلام بابائیان امام جمعه شهر اندیشه با اشاره به اینکه ساختمان‌های اطراف مزار شهدای گمنام در حال ساخت است و اگر به همین روش پیش برود این محل مانند گودالی در وسط این ساختمان‌ها مغفول خواهد ماندگفت: امیدواریم با همدلی همه مسوولان و حمایت برادرانمان در سپاه بتوانیم هر چه سریعتر این محل را در شان شهدای گرانقدر و شهروندان انقلابی ساماندهی و مهیا نمائیم.

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=7588

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.