تاریخ : چهارشنبه, 10 آذر , 1400 Wednesday, 1 December , 2021
0

بودجه شهرداری شهریار بر سکوی ۱۰۰۰ میلیارد تومان نشست

  • کد خبر : 7625
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
بودجه شهرداری شهریار بر سکوی ۱۰۰۰ میلیارد تومان نشست

بهروز کاویانی شهردار شهریار از پیش بینی بودجه هزار میلیارد تومانی شهرداری برای سال آینده خبر داد و اظهار داشت: تنظیم بودجه سالانه بر اساس واقعیت‌ها، یکی از مهمترین وظایف مجموعه مدیریت شهری است، لذا با برقراری ۱۶ جلسه تخصصی توانستیم بودجه سال ۱۴۰۰ را پیش بینی نماییم. وی در همان ابتدا از تلاش تمام […]

بهروز کاویانی شهردار شهریار از پیش بینی بودجه هزار میلیارد تومانی شهرداری برای سال آینده خبر داد و اظهار داشت: تنظیم بودجه سالانه بر اساس واقعیت‌ها، یکی از مهمترین وظایف مجموعه مدیریت شهری است، لذا با برقراری ۱۶ جلسه تخصصی توانستیم بودجه سال ۱۴۰۰ را پیش بینی نماییم. وی در همان ابتدا از تلاش تمام معاونین و مدیران، در تهیه این بودجه تشکر و قدردانی نمود و تاکید کرد: پشتکار و دقت مدیر مالی و تیم تخصصی وی در کنار سایر معاونین و مدیران، طی این مدت از هر حیث ستودنی است و امیدواریم در سال آینده با همین توان و جدیت بتوانیم رضایتمندی شهروندان و توسعه عمرانی شهر را رقم زنیم.

کاویانی از همدلی یکایک اعضای شورای اسلامی شهر در بررسی بودجه و همچنین پیشنهاد افزایش آن توسط شورا اینگونه سخن گفت: بودجه ۸۵۰ میلیارد تومان به شورای اسلامی شهر پیشنهاد شد که بعد از بررسی کمیسیونهای شورای اسلامی شهر، این رقم را به هزار میلیارد تومان افزایش دادند تا شهروندان شاهد خدمات ملموس تری از شهرداری باشند.

وی افزود: این افزایش بودجه در حوزه عمرانی اتفاق افتاده و از مجموع هزار میلیارد تومان ، ۵۷درصد برای خدمات عمرانی و ۴۳درصد برای مصارف اقتصادی(بودجه جاری) لحاظ گردیده است.

کاویانی با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان از اعتبار پیش بینی شده از محل منابع غیر نقدی، ۳۰۰میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری و ۲۰۰میلیارد تومان نیز از محل فروش املاک تامین می شود، افزود:  شهرداری با احتساب خودش هشت مرکز هزینه دارد که برای سال ۱۴۰۰ احتمالا با ابلاغ مناطق؛ مراکز هزینه به ۱۱ مرکز افزایش خواهد یافت ولی در حال حاضر از اعتبار پیش بینی شده ۷۳ درصد معادل ۷۳۰ میلیارد تومان برای شهرداری مرکزی، ۱۲درصد معادل ۱۲۱میلیارد تومان برای مدیریت پسماند، ۶۵میلیارد برای سازمان سیما و منظر، ۲۹میلیارد و ۶۰۰میلیون برای آتش نشانی، ۱۷میلیارد برای مدیریت حمل و نقل، ۱۲ میلیارد برای سازمان آرامستان، پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون برای حوزه عمران و بازآفرینی و چهار میلیارد برای ساماندهی مشاغل لحاظ گردیده است وی تصریح کرد: رویکرد شهرداری این بود که با توجه به استانداردی که از سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابلاغ شده، بودجه را تنظیم کند.

بهروز کاویانی به فعالیتها و بودجه عمرانی شهرداری اشاره کرد و گفت: ۵۷۰میلیارد تومان از مجموع ۱۰۰۰میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۰، برای شش ماموریت هزینه می شود که بیشترین اعتبار برای حوزه حمل و نقل و ترافیک با ۳۰ درصد و حدود ۱۶۹میلیارد تومان تعیین شده و برای آسفالت معابر، اصلاح هندسی میادین و تقاطع ها، پیاده رو سازی و ساماندهی حمل و نقل هزینه خواهد شد.

بگفته وی از ۵۷۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی ۱۷درصد معادل ۹۳میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در حوزه محیط زیست و خدمات شهری مانند احداث و توسعه فضای سبز، پروژه های جامع مدیریت پسماند و امور آبهای سطحی و حدود ۱۷درصد معادل ۹۶ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان در حوزه ماموریت اجتماعی و فرهنگی مانند ساخت مسجد گرمخانه، تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی، ۴۴میلیارد و ۸۰۰ میلیون برای حوزه خدمات و مدیریت شهری شامل هوشمندسازی و زیرساخت‌های الکترونیک، مطالعات طرحهای عمرانی و احداث و توسعه و بازسازی اماکن وساختمانها، پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دیگر برای تجهیز ایستگاههای آتش نشانی  و بقیه برای ماموریت کالبد شهرسازی شامل تملک‌ها و روشنایی معابر می باشد که تنها برای روشنایی معابر ۱۵میلیارد تومان اعتبار لحاظ شده در حالیکه این رقم سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود.

شهردار شهریار تاکید کرد: بر اساس قانون، اولویت بودجه بندی و فعالیت شهرداری‌ها بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است که در سال آینده تملک برخی واحدها برای ادامه پروژه‌ها را در دستور کار داریم و در کنار آنها نیز آسفالت معابر با ۷۰ میلیارد تومان، ساخت دو ‌کلانتری در شهرک جعفریه و محمد آباد، احداث شش مدرسه دیگر در طرحهای عمرانی دیده شده است.

سکاندار مدیریت شهر شهریار خاطر نشان کرد: طبق قانون شهرداری باید ماهانه نیم درصد از درآمد خود را به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واریز کند که ما در سال ۹۹ مبلغ یک میلیارد و ۲۵۴ میلیون تومان بصورت ماهانه و نقدی پرداخت کردیم و این روند برای سال آینده نیز ادامه دارد. او در ادامه به قانون اختصاص سه درصدی درآمد برای حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: شهرداری در این زمینه بسیار خوش درخشیده و می‌توان گفت که شهرداری در بحث عمران ورزشی ۹۰ درصد از اداره ورزش و جوانان جلوتر است‌.

وی پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان در سال ۹۹ بابت جمع آوری و نگهداری معتادان را از دیگر فعالیت‌های شهرداری دانست و گفت: این روند برای سال ۱۴۰۰نیز ادامه دارد زیرا رها بودن‌ معتادان در شهر خسارت و هزینه های بیشتری دارد.

وی به حوزه مصارف اقتصادی (هزینه‌‌های جاری) اشاره کرد و گفت: شهرداری ماهانه به یک هزار و ۷۰۰ نفر از پرسنل خود حقوق می‌دهد که برای سال آینده هیچ گونه استخدام و جذب نیروی جدید نخواهیم داشت ولی نیروهای حفاظت فیزیکی و شهربان را برای سال آینده برون سپاری خواهیم کرد و از طریق شورا و برگزاری مناقصه، این کار به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی بودجه سال ۹۹ شهرداری را ۶۳۰ میلیارد تومان دانست و گفت: ۳۷۳میلیارد آن نقدی و ۲۵۷میلیارد آن غیر نقدی و شامل دو بخش  فروش املاک و واگذاری غرفه‌ها بوده که متاسفانه در بخش واگذاری غرفه‌ها چون مجوزها پایان سال انجام شد، فرصتی برای تبلیغ نبود و در این بخش موفق نبودیم و کار به سال ۱۴۰۰ موکول شد ولی در حوزه  فروش املاک ۶۰ درصد وصولی داشتیم .

شهردار شهریار تصریح کرد: با توجه به اهمیت حل مشکلات برخی طرحهای نیمه تمام و مجوزات سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و رفع مشکلات میدان میوه و تره‌بار و البته شروع کار از ابتدای سال، پیش بینی می شود سال آینده بخش زیادی از بودجه تامین شود چون ظرفیت شهرداری بیشتر از هزار میلیارد تومان بوده و بالغ بر این بودجه پروژه عمرانی لازم دارد.

وی در پایان گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار سرافرازان، پیشاپیش آغاز سال نو را به همه شهروندان تبریک گفت و ابراز داشت: در بخش‌های فرهنگی و اجتماعی و راه اندازی فرهنگسراها و سراهای محله برای سال آینده اعتبارات خوبی را پیش بینی نموده‌ایم که امیدواریم شیوع ویروس کرونا از تمام دنیا برطرف شود تا بتوانیم روزهای پرطراوت و بهتری را کنار هم تجربه نمائیم.

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=7625

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.