- فرهنگی

تخصص فنی و آبروی اجتماعی خود را خرج مسایل سیاسی نکنید

مدیر آموزش و پرورش شهرستان شهریار گفت: از جامعه فرهنگیان می‌خواهم تا تخصص فنی و آبروی اجتماعی خود را خرج مسایل سیاسی و جناحی نکنند.

مجید پارسا به مناسبت در پیش رو بودن انتخابات شورای شهر و برخی شائبه‌ها در خصوص چینش کاندیدهایی از دل آموزش و پرورش، افزود: هر چند که هیچ منع قانونی برای حضور فرهنگیان و کاندیداتوری انتخابات وجود ندارد ولی نباید  اجازه داد تا برخی افراد سودجو از آموزش و پرورش به عنوان پله‌های رسیدن به منافع سیاسی استفاده کنند و اعتماد مردم نسبت به این سازمان قدرتمند از بین برود.

وی با بیان اینکه در انتخابات‌ گذشته نیز چشم طمع به آموزش و پرورش به لحاظ گستردگی مخاطبان، زیاد بوده و هست؛ اظهار داشت: به فرهنگیان و مدیران محترم پیشنهاد می کنم تا آبروی اجتماعی که سالها از وحدت و محبت همکاران خود کسب کرده‌اند را در جایی هزینه کنند که برای آموزش و پرورش مفید و موثر باشد.

🌀علاقه ای برای حضور در انتخابات ندارم

وی در خصوص شایعه حضور خود برای کاندیداتوری شورای شهر و یا رسیدن به پست و مقام شهرداری، افزود: این شایعه شبیه به طنز است و ساخته و پرداخته ذهن افرادی بی تقوا است؛ بنده در انتخابات‌ گذشته در حوزه اجرایی انتخابات حضور داشته و در انتخابات‌ آتی نیز به برگزاری انتخابات سالم کمک می کنم و تاکید می‌کنم؛ شخصاً هیچ علاقه‌ای برای کاندیداتوری ندارم و در این موارد مداخله نمی‌کنم.

پارسا همچنین تصریح کرد: به هیچ عنوان، هیچ علاقه‌ای در ورود به حوزه مدیریت شهری ندارم و قانون نیز این اجازه را نمی‌دهد؛ خوشبختانه وزارت کشور نیز سخت‌گیری زیادی نسبت به انتقال نیروها  دارد.

وی تاکید کرد: احساس می‌کنم اگر همکاران ما در حوزه تعلیم و تربیت که از ابتدا گام برداشته و با مسایل و مشکلات آن آشنا هستند خدمت کنند، بهتر است .

وی تاکید کرد: از آنجا که یکی از دغدغه های ما در آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی است؛ حضور فرهنگیان در شورا و انتقال به دیگر سازمانها و ارگانها چندان قابل قبول نیست زیرا از سویی نیروی انسانی ما کم میشود و از سوی دیگر در جایگاه‌های جدید اگر تخصص کافی نداشته باشند، مفید و کارآمد نخواهند بود .

🌀آموزش و پرورش تقابلی با مدیران شهرستان ندارد

مدیر آموزش و پرورش شهریار در خصوص برخی مشکلات این سازمان با شهرداری و شرکت عمران گفت: آموزش و پرورش هیچ تقابلی با ارگانها ندارد و هر چه هست؛ تعامل و همکاری بوده. وی خاطر نشان کرد: از آنجا که در حوزه مختلف آموزش و پرورش خدمت کرده‌ام و با مشکلات این حوزه آشنا هستم، وظیفه شرعی خودم می دانم تا برای رفع مشکلات این بخش، از سازمان و دیگر ارگانها مطالبه‌گری داشته باشم.

وی در این حوزه افزود: خوشبختانه در قالب تفاهم‌ نامه‌ای با شهرداری شهریار، ساخت ۹ مدرسه در دستور کار قرار گرفته که ۳ مدرسه از آن آماده بهره برداری است.

🌀در مقابل تغییر کاربری اراضی آموزشی ایستاده‌ایم

وی در خصوص مشکلات تغییر کاربری اراضی آموزشی نیز گفت: وظیفه اجتماعی، انسانی و سازمانی ما ایجاب می‌کند که اجازه تغییر کاربری‌ها را ندهیم، ولی متاسفانه زمین های بزرگ آموزشی که در طرح تفضیلی تعریف شده‌اند، تفکیک و کوچک شده و به افراد حقیقی واگذار می شوند .

پارسا با بیان‌ اینکه زمینهای آموزشی زیادی در دست افراد حقیقی شهرستان داریم، افزود:  وقتی به خاطر اشکال ساختاری؛ زمین چهار هزار متری ما به ۲۰ قطعه ۲۰۰ متری تفکیک و واگذار میشود، باعث شده تا ما امروز با ۲۰ نفر متقاضی تغییر کاربری مواجه شویم. وی اظهار داشت: در فاز سه اندیشه، مشکلات بیشتری در خصوص تغییر کاربری‌ها داریم و در اندیشه به شدت با کمبود مدرسه مواجه‌ایم. او از تراکم ۳۷تا ۴۰ نفری دانش آموزان در ‌کلاسهای اندیشه خبر داد و گفت: تعداد مدارسی که شرکت عمران در شهر جدید اندیشه ساخته، خوب است ولی به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم و باید تراکم به زیر ۳۵ نفر برسد؛ هر چند ‌که میانگین کشور ۲۶ نفر است.

بگفته وی انبوه سازانی که در اندیشه فعالیت می‌کنند باید طبق قانون مدرسه نیز بسازند و اگر در کنار انبوه سازی ، زمین آموزشی تعریف نشود با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد و اگر انبوه سازان نمی‌توانند به تمام تعهدات خود عمل کنند، زمین را به دیگر نهادها واگذار کنند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از اداره نوسازی مدارس و همکاری این نهاد در ساخت مدرسه گفت: اداره نوسازی وظیفه خود را در شهرستان بخوبی انجام داده و از محل اعتبارات منطقه‌ای، استانی و ملی مدارس خوبی را ایجاد کرده که نمونه آن ساخت مدرسه ای  فاخر در وایین است.

پارسا تصریح کرد: بخشی دیگر از مدارس توسط خیرین و شهرداریها ساخته می‌شود که خوشبختانه این تعامل نیز در شهرستان وجود دارد و حدود ۳۰ درصد مدارس شهریار توسط خیرین ساخته شده است.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *