- شهرستان شهریار

تصویب لوایح اف ای تی اف تاثیری بر زندگی مردم ندارد

تصویب لوایح اف ای تی اف تاثیری بر زندگی مردم ندارد

با توجه به گذشت شش ماه از مجلس فعلی، اسماعیل بکلیان خبرنگار سرافرازان در یک نشست اختصاصی با حسین حق وردی نماینده مردم شریف شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد داشت تا آخرین دیدگاهها، اقدامات و بخشی از دستاوردهای وی را منعکس نماید متن زیر نتیجه این گفتگوی دوسویه است. همانطور که میدانید حوزه عملکرد و اقدامات نماینده مجلس بسیار گسترده است لذا مطالب زیر از دریچه نگاه اختصاصی سرافرازان و با توجه به محدودیت زمان، به این عملکرد شش ماهه می باشد.

نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی لوایح اف ای تی اف در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اجرا شدن و نشدن و تصویب لوایح در مجمع تشخیص ظاهرا برای ما یکسان است و ما باید مشکلات را در داخل کشور خودمان حل کنیم.

دکتر حق وردی افزود در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار سرافرازان گفت: برجام را با تمامی تعهدات سنگینش پذیرفتیم تا تحریم ها و محدودیت‌های ما برداشته شود ولی با دادن این همه امتیاز به جایی نرسیدیم. وی بیان کرد: این همه محدودیت انرژی هسته ای در قالب برجام را هم در دولت اوباما و هم ترامپ پذیرفتیم ؛ولی واقعا تاثیری برای ما نداشت و ترامپ از برجام خارج شد و اروپا عملا نظاره گر بود.

بگفته وی این رخدادها بهانه گیریهای یک جریان سیاسی شکست خورده در کشور ماست که می خواهند عدم موفقیت خودش را لاپوشانی کند و چون زمینه پذیرش مردمی ندارند ، آدرس اشتباه می دهند. وی تصریح کرد: بنابراین تصویب و عدم تصویب لایحه اف ای تی اف هیچ تاثیری  در زندگی مردم ندارد همانگونه که تصویب برجام نداشت.

شفافیت کاری  باید در تمامی ادارات وجود داشته باشد

نماینده حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح شفافیت آرای نمایندگان افزود: شفافیت باید شامل حال همه مدیران و مسوولانی باشد که انتظار مردم از آنها بیشتر است . وی بیان‌کرد: از این‌هفته طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار مجلس قرار می گیرد و اگر مصوب شود طبق مباحث آن رفتار خواهد شد.

وی شفاف سازی کار شهرداری و شوراها و فرمانداری را ضروری دانست و گفت: متاسفانه اتفاقاتی در شهر  رخ می دهد، مثل تفکیک صدها هکتار از اراضی بالابان و کسی از آن خبردار نمی شود!

واحدهای تولیدی با مشکلات عدیده ای مواجه اند

وی با بیان اینکه شرکتهای تولیدی و کارگاهها با مشکلات روزمره مواجه اند افزود: ستاد تسهیل در تولید در فرمانداری‌ها تشکیل شده که مسایل و مشکلات تولید کنندگان در این ستاد طرح می شود و آنهایی که قابلیت حل در شهرستان را دارند، با محوریت فرمانداری حل می شوند.

حق وردی افزود: مانعی که الان در بحث صنعت و تولید است؛ وجود قانونی است که قبل از انقلاب و با شرایط آن زمان تصویب شده و آن ممنوعیت ایجاد صنایع آلاینده تا شعاع ۱۲۰کیلومتری شهر تهران است که این قانون امروز برای تولیدکنندگان ما مشکل ایجاد کرده است.

وی افزود: در صفا دشت و خیابان اول تولید کننده ای داریم که نیاز به توسعه دارد ولی به استناد این قانون امکان توسعه و جابجایی را ندارد که حتما باید این قانون اصلاح شود.

وی با اشاره به سه شهرک صنعتی مصوب در سفرهای ریاست جمهوری افزود: فقط مشکل شهرک صنعتی شهریار حل شده است.

دکتر حق وردی تصریح کرد: در این شهرک که به نام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شده، ۲۴۰ مورد واگذاری صورت گرفته و تا کنون ۵۰ واحد کارشان را شروع کرده و هشت مورد نیز به مرحله زدن سوله رسیده اند.

بگفته وی ادارات خدمات رسان برای شهرک صنعتی شهریار کار خودشان را شروع کرده و رفع موانع نیز در دست پیگیری است.

وی اظهار داشت: شهر صنعتی ملارد بخاطر مشکلات تامین آب هنوز بلاتکلیف است و اگر موافقت سازمان محیط زیست را بگیریم می توان از حدود ۷۰هزار هکتار اراضی منابع طبیعی که بخاطر نبود آب قابلیت کشاورزی ندارند، برای حوزه صنعت استفاده کنیم.

وی حوزه انتخابیه شهریار را در کشور استثنا دانست و کفت: حدود یک میلیون و ۷۰۰هزار نفر جمعیت و حدود سه هزار اتباع در منطقه داریم که باید زمینه اشتغال مناسب را به تناسب جمعیت بیکاران فراهم نماییم.

وی تاکید کرد: برای رفع بیکاری که بزرگترین آسیب اجتماعی است باید مسوولان با دید بازتری وارد عمل شوند تاشهرکهای صنعتی توسعه یابند.

رفع مشکل شهرک صنفی شاهد شهر منوط به حل اختلاف اعضا است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد افزود: برای شهرک صنوف مزاحم شاهد شهر فقط زمین خریداری شده که بعنوان شرکت سهامی خاص ثبت شده در حالیکه افرادی که مشارکت کرده و سرمایه گذاری کردند بیشتر به دنبال ایجاد تعاونی بودند و مالکیت آن به اسم چند نفر ثبت شده و بقیه اعضا مدرکی ندارند.

حق وردی تصریح کرد: در این خصوص پرونده ای در مراجع قضایی ایجاد و در حال بررسی است ولی باید ابتدا اختلاف اعضا حل شود و بعد از مشخص شدن مالکیت ، ملک به کمیسیون ماده پنج برای تغییر کاربری فرستاده شود.

وی ریشه اختلافات را در نگرش اعضا دانست  و گفت: این اختلاف نظر باید با از خودگذشتگی حل شود.

انقلاب به ساختار اداری ما رسوخ نکرده است

دکتر حق وردی در ادامه سخنان خود به برخی مشکلات در ساختار اداری کشور اشاره کردو کفت: بعد از انقلاب ما موفق نشدیم انقلاب را به ساختار اداری مان ببریم و ساختار اداری کنونی ما بر همان ساختار گذشته بنا شده ،بخاطر همین نارضایتی های گسترده از عملکرد نظام اداری ما وجود دارد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به قدری با مشکلاتی مانند جنگ تحمیلی و تحریمها مواجه بوده که فرصت نداشته انقلاب را وارد سیستم اداری کند و تحولی ایجاد نماید.

وی مشکلات اداری را پاشنه آشیل کشور دانست و گفت: اگر جمهوری‌ اسلامی ضربه ای بخورد حتما از عملکرد نامناسب ساختار اداری اش خواهد بود.

ساختار اداری در حوزه انتخابیه شهریار با جمعیت منطقه همخوانی ندارد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، عدم تناسب بین ساختار اداری و جمعیت منطقه را عامل نارضایتی بیشتر مردم از عملکرد ادارات دانست و گفت:همانطور که تعداد نماینده مجلس در این حوزه با جمعیت همخوانی ندارد، سیستم اداری نیز تناسبی ندارد‌.

بگفته وی طبق گزارش مرکز پژوهش مجلس ، بیشتری انحراف از نظر تعداد نماینده، مربوط به حوزه ماست و طبق این گزارش جمعیت بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰هزار نفری ما نیازمند پنج نماینده  در مجلس است نه یک نماینده! و این حوزه چهار نماینده کم دارد.

دکتر حق وردی افزود: ادارات ما نیز به همین صورت است و به خاطر کمبود نیرو پاسخگوی نیازهای مردم نیستند.

وی خاطر نشان کرد: خیلی از ادارات ما بزرگترین و یا بیشترین پرونده ها را دارند مانند آموزش و پرورش که بزرگترین اداره کل کشور است، و یا دادگستری ما که بیشترین تراکم پرونده را در سطح کشور دارد  و بخاطر این حجم از کار نوبن دادرسیها طولانی است و  نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

وی بر ارتقا ساختار اداری  شهرستان تاکید کرد و گفت:در تمامی دیدارها با وزرا این مشکلات مطرح شده و قول همکاری داده اند.

متروی شهریار فقط در حد حرف است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد افزود: چیزی به اسم مترو و چیزی که قابلیت اتصال به متروی تهران را داشته باشد نداریم و قرارداد جدی و منسجمی در این باره  جود ندارد.

حق وردی اضافه کرد: بحثی که وجود دارد اتصال شهریار به راه آهن تهران است که در حوزه شرکت متروی تهران نیست ودر اختیار راه آهن جمهوری اسلامی است تا از خط راه آهن موجود یک انشعاب به سمت شهریار بدهد که این همان قطار بین شهری بوده و برای مردم سازنده نیست.

وی افزود: مردم برای استفاده از قطار بین شهری باید هزینه ای پرداخت کنند تا به ایستگاه قطار برسند که عملا در وقت و هزینه مردم صرفه جویی ندارد و شهرهای جنوبی حوزه ما نیز که پر جمعیت هستند کلا از خدمات آن بی بهره می مانند.

وی اظهار داشت: پنج نماینده شهرستانهای تهران طی نامه ای به وزیر کشور خواستار ایجاد شرکت جدید  مترو تحت عنوان حومه ی تهران شدیم تا شهرداری‌ها نیز در این موضوع وارد شوند .

وی با اشاره به وجود جاده های پر تردد حوزه شهریار و حمل و نقل مردم به سمت تهران ،احداث مترو را ضروری دانست و گفت: شرکت عمران اندیشه و شهرداریها حاضر به مشارکت هستند و باید بستر برای حضور بخش خصوصی فراهم گردد زیرا با اعتبارات دولتی اینگونه پروژه ها چندین دهه طول می کشد.

وی تاکید کرد: پیگیری برای ایجاد شرکت مترو وجود دارد زیرا شهرهایی مثل پرند و هشتگرد که یکی در شمال و دیگری در جنوب ما قرار دارد طرح جامع مترو برایشان تایید شده زیرا جمعیت آنها در آینده زیاد می شود ولی حوزه شهریار با این جمعیت بالا رها شده است.

وی در پایان از همکاری رسانه ها تقدیر کرد و گفت: به رغم تمامی جلسات فشرده و گرفتاریها، پاسخگوی رسانه ها بوده ایم تا بتوانند مسایل و مشکلات را به مردم انتقال دهند

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *