- مدیریت شهری

جمع آوری ۱۳ هزار تن پسماند از سطح معابر منطقه ۲ شهرقدس

جمع آوری ۱۳ هزار تن پسماند از سطح معابر منطقه ۲ شهرقدس

جمع آوری ۱۳ هزار تن پسماند از سطح معابر منطقه ۲ شهرقدس

به نقل از رتا نیوزشهرداری قدس از جمع آوری ۱۳ هزار تن پسماند از سطح معابر منطقه ۲ شهرداری قدس در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ خبر داد.

مهدی عزیزی مدیر منطقه ۲ شهرداری قدس ضمن اشاره به گزارش ۶ ماهه عملکرد شهرداری منطقه ۲ در حوزه جمع آوری پسماند از سطح معابر منطقه اظهار داشت: امروزه مسأله زباله های شهری به یکی از معضلات مهم شهرنشینی تبدیل شده و لزوم توجه ویژه و روزانه به این حوزه را می‌رساند و یکی از مطالبات شهروندان اهتمام در نظافت و پاکیزگی معابر بوده و است.

وی افزود: اصول بهداشتی و پاکسازی محیط ایجاب می‌کند که مواد زائد در کمترین زمان ممکن از زندگی انسان دور و به طریقی دفع شود و پراکندگی و دفع غیربهداشتی مواد زائد آلودگی منابع آب، خاک و هوا را به دنبال دارد و موجب شیوع بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

مدیر منطقه ۲ شهرداری قدس بیان داشت: در ۶ ماهه نخست سال ۹۸، ۱۳ هزار تن انواع پسماند با استفاده از ۶۴۰۰ سرویس از سطح معابر منطقه ۲ شهرداری قدس جمع آوری و منتقل شد.

عزیزی گفت: جمع‌آوری مکانیزه پسماند، با هدف تسهیل در امر جمع‌آوری و جلوگیری از پراکنش زباله در زمان حمل، جمع ‌آوری شیرابه حاصل از تراکم زباله و عدم تخلیه آن در معابر به صورت شبانه روزی در سطح منطقه ۲ انجام می‌شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: شهروندان محترم قدس با توجه روزافزون به موقع قراردادن زباله‌های خود در ساعت ۲۱ در مخازن جمع‌آوری، پرسنل شهرداری قدس را در امر نظافت و پاکیزگی شهر یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *