- مدیریت شهری

حمایت از حمل و نقل شهری در جهت رضایت شهروندان

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر شهریار با بیان اینکه بهبود کیفیت حمل و نقل در شهرها، یکی از ارکان مدیریت شهری‌ به حساب می‌آید گفت: شهریار از جمله شهرهای پرجمعیت و به تبع آن شهری پرتردد است لذا شایسته است اولا در جهت امنیت سیستم جابجایی مسافران و همچنین رفاه حال شهروندان در این حوزه نگاه ویژه‌ای به مقوله حمل و نقل داشت و از طرفی، با توجه به شرایط ویژه کرونایی در یکسال گذشته، از رانندگان و خدمتگذاران مردم در این حوزه، حمایت ویژه‌ای صورت پذیرد.

میلاد اسماعیل زاده در گفتگوی اختصاصی خود با سرافرازان از تصویب چند طرح مهم در حوزه حمل و نقل خبر داد. وی در این خصوص گفت: در راستای حمایت از رانندگان تاکسی و بهبود کیفیت حمل و نقل شهری، تعداد ۴۵۰۰ حلقه لاستیک رایگان در میان ۲۲۵۰ تاکسیدار توزیع شده است که سهم هر تاکسی دوحلقه لاستیک است.

این عضو شورای شهر همچنین از اجرای مصوبه تامین ۳۸۰ حلقه لاسیتک برای ۹۵ دستگاه اتوبوس تحت نظارت اتوبوسرانی شهرداری شهریار خبر داد و گفت: سهم هر اتوبوس تعداد چهار حلقه لاستیک است که با اجرای این طرح نیز سعی کردیم در حمایت مالی از رانندگان و افزایش رضایتمندی شهروندان گامی برداشته باشیم. وی ارزش ریالی این طرح  را بالغ بر ۵/۴ میلیارد ریال اعلام کرد و ابراز امیدواری نمود با این اقدام، اسباب رضایتمندی رانندگان محترم و شهروندان عزیز به طور نسبی فراهم شود.

رئیس کمیسیون خدمات شورای شهر شهریار با بیان اینکه ارتقای سطح کیفی اتوبوسرانی یکی از اهداف شورای شهر شهریار است افزود: اتوبوسهای فعال در خطوط بین شهری از نوع ۳۵۵ است لذا با هماهنگی‌های انجام شده و تصویب یک لایحه، مقدمات ارتقای ۱۶ دستگاه اتوبوس ۳۵۵ به اتوبوسهای استاندارد و مورد تائید از مدل ۴۵۷ را فراهم نمودیم. وی در این خصوص تشریح نمود: هزینه خرید هر دستگاه اتوبوس جدید ۴۵۷ بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان است که با تصویب لایحه فوق که از سوی شهرداری به شورا ارسال شده است، ۱۶ فقره اعتبار ۲۵۰ میلیون تومانی به ناوگان اتوبوسرانی اختصاص یافته و مالکیت این خودروها بصورت اجاره به شرط تملیک است که پس از گذشت پنج سال خدمت، مالکیت آنها بطور کامل به رانندگان طرف قرارداد شهرداری واگذار می‌شود.

حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا یکی دیگر از مواردی است که در دستور کار شورای شهر قرار گرفته است میلاد اسماعیل زاده در این خصوص اظهار کرد یک لایحه خرید کاتالیست نیز در شورا مصوب شده است که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال، احتمالا در سال آینده عملیاتی خواهد شد. وی در این خصوص افزود: کاتالیست‌ها در تاکسی‌ها و در جهت بهبود سوخت و کاهش آلایندگی قرار است نصب شود که تعداد آنها ۸۰۰ دستگاه، با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون تومان می‌باشد.

وی در پایان از هوشمندسازی پرداخت کرایه تاکسیرانی خبرداد و گفت این طرح با توجه به شرایط کرونایی از ابتدای سال جاری در دست بررسی بوده که تا پایان سال امیدواریم بطور کامل عملیاتی و مورد استفاده شهروندان عزیز قرار گیرد.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *