- مدیریت شهری

شهرداریها می‌توانند باغات تحت تخریب و تفکیک را تصرف کنند

اخطار جدی شهرداری باغستان نسبت به زمین‌های آیت‌الهی در این شهر

شهرداریها می‌توانند باغات تحت تخریب و تفکیک را تصرف کنند

رتانیوز _ یکی از جرایم مکرر در شهرستان شهریار ورود دلالان و زمین خواران در جهت تخریب باغات است. عدم جدیت جهاد کشاورزی و شهرداری ها در اجرای دقیق قانون طی سال های متمادی بخشی از دشت سبز شهریار را به بیابان تبدیل کرده است.

به گزارش رتانیوز دکتر رنجبر شهردار باغستان با اطلاع رسانی دقیق و اقدامات قانونی قصد دارد مانع ادامه چنین روندی در خشکاندن باغات باشد.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی و شهرداری باغستان، حسب گزارشهای واصله و بازدید میدانی صورت گرفته مبنی بر قطع اشجار، تفکیک و تغییر کاربری اراضی مشجر و باغات در انتهای خیابانهای لاله نهم و دهم شرقی معروف به زمین های آیت اللهی ، بدینوسیله به اطلاع کلیه اشخاصی که قصد انعقاد معامله و خرید اینگونه اراضی را دارند میرساند:  اقدام ورثه نامبرده و سایر افرادیکه مبادرت به این عمل غیرقانونی (قطع اشجار یا موجبات ازبین رفتن آن ) نموده اند ، مستنداً به مواد ١،۴ و۶ لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب ۱۳۵۹/۰۳/۰۳ و ماده ۶۸۶ قانون مجازات اسلامی (فصل تعزیرات) جرم بوده و مستوجب تعقیب کیفری متهمین در مراجع ذیصلاح  کیفری بوده و همچنین با توجه به تصریح تبصره ١ ماده ۶ لایحه قانونی  اشاره شده : درصورتیکه قطع درخت از طرف مالکین به نحوی باشد که باغی را از بین ببرد و از زمین آن بصورت تفکیک و خانه سازی استفاده نماید همه زمین به نفع شهرداری ضبط گردیده و به مصرف خدمات عمومی شهر خواهد رسید.

لذا تاکید میگردد به منظور پیشگیری از هرگونه تضییع حقوق ، از انعقاد و خرید این اراضی توسط کلیه شهروندان جداً خودداری بعمل آید.

بدیهی است شهرداری باغستان در راستای اجرای وظایف و تکالیف قانونی خویش نسبت به طرح شکایت کیفری علیه مالکین و سایر اشخاص دخیل در این امر در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار اقدامات قضایی و حقوقی لازم را انجام و تا حصول نتیجه و برخورد قانونی با متخلفین ، موضوع را به طور ویژه پیگیری خواهد نمود.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *