تاریخ : شنبه, 4 تیر , 1401 Saturday, 25 June , 2022
1
کولی‌وند شهردار شهریار گفت:

شهرداری شهریار دچار رخوت و بی‌انگیزگی شده است

  • کد خبر : 8347
  • ۰۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
شهرداری شهریار دچار رخوت و بی‌انگیزگی شده است
افول عملکرد مجموعه مدیریت شهری در شهرداری شهریار غیرقابل انکار است این روزها نارضایتی از عملکرد شهرداری شهریار تنها به مردم باز نمی گردد؛ از اظهارات شهردار این شهر، به نظر می رسد خود کارکنان هم ناراضی و بی انگیزه شده اند

برخی مسائل و حواشی پشت پرده در نظام مدیریتی کشور وجود دارد که بیان آنها شجاعت می‌خواهد. شهرداری شهریار بعنوان گوشه‌ای از همین نظام مدیریتی کشور است، که به دلایل متعدد رو به زوال می رود و دود آن به چشم مردم و نظامی می رود که برای آن هزاران انسان خون خود را اهداء کرده اند.

طی ده سال گذشته بعنوان یک خبرنگار، سعی کردم زمان زیادی را در جلسات شوراهای شهر شرکت کنم، عملکرد معاونت های مختلف را از نزدیک رصد نمایم، با آنها صادقانه به گفتگو نشینم، به جزئیات مسائل بپردازم، امانت دار شهرداران و اعضای شورای شهر باشم، حرف منتقدان را بشنوم، قوانین را بررسی نمایم، با مشاوران فنی و حقوقی هم کلام شدم و… تا اینکه در روزهای پایانی سال، خستگی و نگرانی شهردار شهریار را بیش از دیگر مدیران احساس نمودم.

کولی‌ وند بعنوان شهردار تازه نفس و پرانگیزه شهر شهریار مانند همان روز اول بود که مدعی شد؛ درب اتاقش هیچگاه بسته نیست؛ بارها در اتاقش حاضر شدم و به مراودات او توجه کردم؛ این اواخر، به نظرم آمد از فشارهای برخی اعضای شورای شهر، برخی صاحب نفوذها، برخی بی‌تفاوتها، برخی سودجویان و … خسته بود. از او خواستم تا گفتگوی خبری داشته باشیم و او پذیرفت.

هیچ سوالی از او نپرسیدم، فقط رکوردر را روشن کردم و از او خواستم تا کمی درد و دل نماید و از مشکلات بگوید، ۲۵ دقیقه یک نفس گله کرد که گوشه‌ای از سخنان او را به ناچار انتشار می دهم شاید مرهمی بر زخم او و دوایی بر مشکلات شهر شهریار باشد…

شهردار شهریار گفت: قبل از ورود بنده به شهرداری تصور من از شهرداری شهریار قویترین و بزرگترین شهرداری استان تهران بود، ولی وقتی وارد کار شدم متوجه بی انگیزه بودن کارکنان شده و متاسفانه تلاش و کوششی که باید در این مجموعه باشد وجود ندارد. محمد صادق کولیوند افزود: این بی‌انگیزگی دلایل مختلفی دارد که باید کارشناسی و مورد بررسی قرار بگیرد زیرا تا حدی است که کارکنان برای انجام ندادن کار مردم، به دنبال ماده قانونی هستند، چون اگر کار مردم را انجام دهند باید مسئولیت بپذیرند و تعهداتی را امضا کنند بنابراین مردم را در شهرداری به یکدیگر پاس می‌دهند.

وی همچنین اظهار نمود: برای حل این مشکلات بارها جلسات مختلف با مدیران و مسئولان واحدها برگزار کردیم تا از طریق گفتمان، این انگیزه را برگردانیم ولی متاسفانه علاوه بر بی انگیزه بودن، حاشیه سازی نیز مهمترین بحث در شهرداری است و متاسفانه کوچکترین اطلاعات و اخبار شهرداری به بیرون مخابره می‌شود و در این مسیر شایعات زیادی نیز دهان به دهان می شود که جنبه های منفی آن در بین شهروندان نمود دارد.

وی در خلال گفتگوهای خود یادآور شد: در همین مجموعه شهرداری شهریار، بسیاری از کارکنان و بخصوص کارگران زیادی هستند که تلاش فراوانی برای رضایت شهروندان و همچنین کسب رزق حلال انجام می‌دهند و زحمات آنها را باید ستود.

کولی وند که از شرایط نامطلوب سازمانی در شهرداری شهریار به شدت ناراحت بود افزود: هر روز بین پرسنل شهرداری صحبت از جابجایی ها و تغییر شهردار است ولی باید گفت که؛ شخص مهم نیست بلکه لازم است همه ما حول محور شهرداری کار کنیم و رضایت مردم را جلب نماییم.

وی پس از ابراز نگرانی نسبت به بی‎انگیزگی و شایعه پراکنی در میان کارکنان شهرداری شهریار به موضوع  «توجیه کم کاری‌ها» توسط مدیران پرداخت و افزود: متاسفانه واحدهای شهرداری کم کاری خود را به طور مداوم توجیه می کنند و در نتیجه رضایتمندی مردم کاهش یافته است.

شهردار شهریار یادآور شد:  شهرداری این شهر با قدمت ۷۰ سال، هیچگونه اطلاعات و آمار ابتدایی ندارد و هر کسی که از بیرون به شهرداری نگاه می کند آن را در حد ایده آل می‌بیند در حالی که در ابتدایی ترین کارها مانده‌ایم و متاسفانه بسیاری از کسانی که وارد این مجموعه شده‌اند را با شایعه پراکنی و مانع تراشی زمین زده‎اند.

وی تاکید کرد : کسی که وارد یک مجموعه می شود مدت زمانی را می خواهد تا با محیط آشنا شود و پس از آن به دنبال فکر جدید و اهداف خود باشد ولی هر کس وارد این مجموعه شده آنقدر درگیر مسائل جانبی و حواشی گردیده که فرصت فکر جدید پیدا نکرده و  میانگین مدیریت در این شهرداری به زیر دو سال رسیده است‌.

کولیوند ثبات مدیریتی در صفادشت و وحیدیه را یادآور شد و گفت : این دو شهر از نظر امکانات و شرایط بسیار پایین‌تر از شهریار بوده‌اند ولی امروز به شرایط ایده‌آل رسیده و اگر ما بخواهیم در شهریار مراسمی با ۱۵۰۰ نفر برگزار کنیم باید به وحیدیه برویم. وی تصریح کرد: در بحث آب‌های سطحی هنوز نمی دانیم نقطه ابتدا و انتهای شبکه جمع آوری آب های سطحی کجاست و حتی عکس هوایی برای ساخت و سازها نداریم، در حالی که همه شهرداری ها با استفاده از پهپاد بر روند ساخت و سازها نظارت دارند ولی ما درگیر دعوا و قمه کشی در برخی محله ها هستیم.

بگفته وی در اکثر شهرداری ها مردم از طریق نرم‌افزار، درخواست جواز و دیگر کارهای شهرداری را انجام می دهند ولی ما هنوز دستی آن را انجام می‌دهیم و افرادی در این خصوص مقاومت می کنند.

وی تاکید کرد: بنده هر زمانی که احساس کنم دیگر نمی توانم برای مردم مفید باشم، شهرداری را ترک می کنم و نیازی به شایعه پراکنی و تهمت زنی نیست.

کولیوند اظهار داشت:  در فضای مجازی گفته بودند که شهردار باید از مردم به خاطر وعده های عمل نکرده عذر خواهی کند، که در جواب آنها باید بگویم پروژه ای که قرارداد آن سال ۹۷ بسته شده و کسی آن را پیگیری نکرده چطور در ۵ ماه بنده آن را به اتمام برسانم و مردم باید بدانند که کارهای عمرانی شرایطی دارد و اگر زمانی برای آنها تعیین کرده‌ایم در واقع تعهدی برای خودمان و مجموعه شهرداری ایجاد شده و مردم مطمئن باشند که هیچ کوتاهی در خدمت رسانی از طرف بنده انجام‌ نشده، ولی بنده از جانب افراد مسئولی که باعث شدند این پروژه‌ه تاکنون راکد بمانند از مردم عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: همه باید کمک کنیم تا تفکرات جدید در شهر شکل بگیرد و به نقطه ایده‌آل برسیم که در این زمینه کمک رسانه ها بسیار کارساز است. شهردار شهریار،  وجود گرایش به گروه های قومی و قبیله ای در شهرداری را ناپسند دانست و گفت: شهرداری نباید به این سمت و سو برود زیرا باعث آسیب جدی به بدنه شهرداری خواهد شد.

وی به بودجه سال گذشته شهرداری اشاره کرد و گفت: سال گذشته که بنده بودجه را ننوشتم، ولی بیش از ۵۰ درصد آن از طریق فروش املاک و حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد از طریق کمیسیون ماده ۱۰۰ بوده ولی ما در بودجه امسال این ارقام را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌ایم و وابستگی شهرداری را از این دو محل کم کرده ایم.

کولی‎وند  به پروژه‎های مشارکتی نیز اشاره کرد و گفت: سه پروژه مشارکتی در شهرداری وجود دارد که به خاطر حرف و حدیث‌ها، چندین سال است تعطیل شده و ضرر و زیان آن به شهر می‌رسد و متاسفانه هر سرمایه‌گذار جدیدی که بخواهد در این شهر سرمایه گذاری کند می بیند که شهرداری در اجرای پروژه های مشارکتی موفق نبوده، لذا انگیزه خود را  برای مشارکت از دست می دهد.

وی افزود : برخی مدیران شهرداری که برای خدمت رسانی به مردم کمک می کنند،  از بیرون تحریک می شوند که کار را رها کنند و عده ای نیز اصرار می‌کنند که پروژه‌های عمرانی بخوابد و هر روز مدیریت شهری را دچار چالش می‌کنند تا انگیزه‌ها را بیش از پیش از بین ببرند، در حالیکه باید به شهریار به اندازه نامش خدمات داد.

محمدصادق کولی‎وند در پایان به خاک خوردن برنامه هایی که برای تهیه آن هزینه شده است و می تواند برای شهر مفید باشد اشاره نمود و یادآور شد: برخی از این طرح ها قابل توجه است اما کسی به آنها اهمیتی نمی دهد، برنامه پنج ساله شهرداری توسط مشاورین تهیه شده ولی تاکنون در دستور کار قرار نگرفته و یا در بحث بافت فرسوده مطالعات آن در بهار سال ۹۹ انجام شده ولی هنوز در این حوزه کاری صورت نگرفته است.

 

 

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=8347

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.