- شهرستان شهریار

شهروندان شهریار نگران مایحتاج ضروری شب عید نباشند

در بازدید خانم هاشمی معاونت فرمانداری شهریار، آقای مصلحی رییس اداره صنعت، معدن و تجارت، حیدری رییس اتاق اصناف، مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت تعاونی انقلاب از سردخانه زاگرس که محل ذخیره مواد غذایی شب عید شهرستان می باشد؛ علی کریم پور مدیر عامل شرکت تعاونی انقلاب شهریار گفت: خوشبختانه با تشکیل قرارگاه اقتصادی در شهرستان و برگزاری جلسات متعدد تنظیم بازار ، کالاهای اساسی مورد نیاز مردم برای عید نوروز تامین‌گردیده و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت تعاونی انقلاب به مدت سه سال مباشر توزیع میوه شب عید بوده افزود: امسال طی مذاکرات با اتحادیه باغداران استان‌مازندران میوه مورد نیاز مردم شهریار برای عید نوروز اعم از ۲۵۰تن پرتقال و ۱۰۰تن سیب را خریداری و در سردخانه زاگرس ذخیره کرده ایم.

وی یادآور شد: در سال ۹۹ حدود سه هزار و ۵۰۰تن انواع میوه مانند آلو و گلابی را مستقیم از کشاورزان خریداری کردیم که علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، بخشی را به کشورهای همسایه صادر نمودیم.

کریم پور اظهار داشت : علاوه بر تهیه میوه شب عید، برای تهیه حدود ۱۵۰تن مرغ  دان به نرخ دولتی از سوی جهاد کشاورزی تهیه شده که هفته آخر سال با همکاری ۱۲ دهیاری توزیع می شوند.

بگفته وی در ماههای گذشته سهمیه خوبی در بخش تهیه گوشت منجمد داشتیم که هم اکنون نیز دپوی خوبی در این بخش داریم و نگرانی و کمبودی برای تامین‌گوشت قرمز نیست.

وی از توزیع برنج به قیمت هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، شکر، قند به قیمت هر کیلو ۱۳هزار و ۲۰۰،  تخم‌مرغ شانه ای ۳۴ هزار تومان خبر داد و گفت: در تلاشیم روغن نیمه جامد پنج کیلویی را با قیمت ۵۴هزار تومان برای شب عید به دست‌ سهرون ان برسانیم.

مدیر عامل شرکت تعاونی انقلاب شهریار از ذخیره سازی حدود ۲۰ تن خرما برای ماه مبارک رمضان خبر  داد و گفت: در هر بخشی ‌که مشکل تامین کالاهای اساسی وجود داشته باشد،  شرکت تعاونی وارد بازار خواهد شد تا از دغدغه و نگرانی های مردم کاسته شود.

در ادامه این بازدید خانم هاشمی معاونت اداری مالی فرمانداری شهریار از تامین کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان برای ایام‌نوروز خبر داد و گفت: با پیگیری‌هایی که از چند ماه قبل انجام شده ، اقلام مورد نیاز مردم تهیه شده که بخشی در حال توزیع و بخش دیگر در هفته آخر سال توزیع می گردد.

وی با تاکید بر اینکه مواد غذایی پر تقاضا برای عید نوروز در سه یار جوابگوی نیاز شهروندان ان است، افزود:نیازی به دپوی خانگی این اقلام نیست و شهروندان به اندازه نیاز خود خریداری نمایند.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان شهریار نیز از اجرای طرح نظارت بر قیمتها در شهرستان خبر داد و گفت: این کار در تمامی سال انجام می شود ولی در آستانه نوروز و افزایش تقاضای مردم برای خرید مواد غذایی ،پوشاک و …. طرح نظارتی به صورت شبانه روزی و با دقت بیشتری انجام می شود و با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت، کم فروشی، حراج غیر واقعی، احتکار طبق قانون برخورد می شود.

مصلحی خاطرنشان‌کرد: میوه،  مرغ، گوشت، برنج و دیگر اقلام مورد نیاز مردم به اندازه کافی در سه ستان ذخیره شده که از طریق مراکز مورد اعتماد و مشخص شده بین‌ مردم توزیع می گردد.

در این بازدید سیدولی‌اله ترابی رییس هیات مدیره شرکت تعاونی انقلاب شهریار نیز از حمایت و مدیریت خوب فرماندار شهریار در راستای برگزاری جلسات تنظیم بازار و استفاده از تمامی ظرفیت و پتانسیل اقتصادی شهرستان از جمله تعاونی ها، تقدیر کرد و گفت: تعاونی انقلاب طبق ماده پنج اساس نامه خود ، تامین مایحتاج مردم، سهامداران، سرمایه گذاران و کشاورزان را وظیفه قانونی خود می داند بنابراین در تلاش است تا با تامین کالاهای اساسی از قشر آسیب پذیر جامعه حمایت کند.

ترابی تصریح کرد: واحد پشتیبانی تهران باید نگاه ویژه ای به شهریار داشته باشد زیرا توزیع روزانه دو تن مرغ و گوشت برای شهرستانی با این حجم از جمعیت واقعا جوابگو نیست در حالیکه روزانه ۶۰تن گوشت و حدود ۱۲۰تن مرغ تولید می کنند.

رییس اتاق اصناف شهریار نیز شرکت تعاونی انقلاب را پل ارتباطی میان تولید کننده و مصرف کننده دانست و گفت: اقلام مورد نیاز مردم در سردخانه ذخیره شده و در موقع تنظیم بازار با بهترین کیفیت به دست مردم خواهد رسید.

حیدری با تاکید بر اینکه واحد بازرسی اتاق اصناف همچنان فعال است، افزود: علاوه بر نظارت کالاهای پر مصرف مردم، تمامی اجناس اعم از پوشاک، کیف و کفش، آجیل و خشکبار و شیرینی نیز از نظر نحوه توزیع و قیمت ها تحت کنترل هستند تا در این وضعیت اقتصادی ، جنس خوب و ارزان به دست شهروندان برسد.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *