تاریخ : یکشنبه, 14 خرداد , 1402 Sunday, 4 June , 2023
5
گزارش رتانیوز از علمکرد شهرداری قدس

قابی از گام دوم انقلاب در شهر قدس

  • کد خبر : 8136
  • ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۶:۵۷
قابی از گام دوم انقلاب در شهر قدس
برخلاف تصور عموم مردم و حتی بسیاری از مدیران شهری، دوره سرپرستی شهرداری ها دوران گذار است و گویا قرار نیست اتفاق جدی در طول دوران (گذار) سرپرستی بیافتد اما دوران سرپرستی سعید شهلی در شهرداری قدس، قصه را تغییر داد...

برخلاف تصور عموم مردم و حتی بسیاری از مدیران شهری، دوره سرپرستی شهرداری ها دوران گذار است و گویا قرار نیست اتفاق جدی در طول دوران (گذار) سرپرستی بیافتد اما با تحویل موقت کلید مدیریت شهری توسط شورای اسلامی شهرقدس به سعید شهلی، ناگهان این توقف و درخودماندگی دوران سرپرستی، رنگ و بوی جدیدی را در میان قدسی ها به خود گرفت.

قابی از گام دوم انقلاب در شهر قدس

به نظر می رسد جوانگرایی و اعتماد به جوانان در مدیریت خرد و کلان، که یکی از واژه های اصلی گام دوم انقلاب به شمار می رود تاثیر خود را در شهرداری قدس بجا گذاشته است امید است اینگونه تلاشها با حمایت مسئولان بالادستی و عدم سنگ اندازی کوتوله های صاحب نفوذ، امید شهروندان را نا امید نکند و اعتماد به جوانان را به یآس و کناره گیری جوانان بدل ننماید.

شاید دانش مرتبط با مدیریت شهری و یا سوابق مدیریتی، دلایل قانع کننده قانونی برای انتخاب یک شهردار باشد اما سعید شهلی در طول مدت کوتاهی که بعنوان سرپرست شهرداری شهر قدس منتخب شده است، آنچنان عمل می نماید که گویا همه تعاریف را درنوردیده است. او نه قائل به موقت بودن سرپرستی است، نه این سرپرستی را یک فرصت برای ساختن سابقه مدیریتی خود می داند که بخواهد از هر حرکت جدی پرهیز نماید. به نظر می رسد وی علاوه داشتن مقدمات مدیریت شهری، عامل شهامت و یا همان جهادی بودن را نیز با خود به همراه دارد.

سعید شهلی بعنوان یک مدیر جوان، عملگرا و توانمند، در فاصله حدود یکماه، اقداماتی را رقم زد که سالها درد شهروندان یک منطقه بود و در سطح کلان نیز ریل گذاری هایی را فراهم نمود که شاید عبور از این اقدامات تابوی مدیریت شهری به شمار می رفت. رفع مشکلات شهروندان شهرک فرزان بعنوان یک فرآیند کوتاه مدت به شمار می رود و بسترسازی دو مورد سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری، برای یک درآمد پایدار، از برنامه های میان مدت شهرداری قدس است که اقدامات این سرپرست جوان و جهادی شهرداری قدس در همین مدت کوتاه آن قدر ارزشمند است که نمی توان از کنار آنها به سادگی عبور کرد.

شاید تصور برخی مخاطبان گمان بر بزرگنمایی باشد، اما تابوشکنی عبور از محدودیتهای دوران سرپرستی کاری بود که سعید شهلی به خوبی از پس آن برآمد. در شرایطی که بسیاری از شهرداران حتی پس از گذشت چند ماه از تائیدیه خود نتوانستند اقدام جدی و رضایت بخشی را برای شهروندانشان رقم بزنند و در برخی موارد، شوراها بحث طرح سوال و حتی استیضاح را در کارنامه شهردار منتخبشان ثبت نموده اند؛ اما شهروندان شهر قدس بازخورد خوبی را از انتخاب مناسب شورای شهر و مدیریت کوتاه شهلی در این مدت تجربه می‌نمایند.

البته حضور یک فرماندار انقلابی و جهادی در شهرستان قدس را می توان از اقبال و خوش شانسی این مدیر جوان دانست. او لحظه ای در خدمت به مردم، آرامش ندارد. این فرماندار جهادی، برای درک بهتر مشکلات و در نتیجه رسیدن به یک راهکار مناسب، در ساعات مختلف روز و شب و در لایه های اجتماع، در گوشه گوشه شهرستان  حضور دارد و ظاهر موقعی آرامش می گیرد که بتواند معضلی را از سر راه مردم بردارد. احتمالا از این پس می توان ردپای گام دوم انقلاب را در قدس بیش از پیش احساس نمود.

شایان ذکر است علیرغم تمام حواشی و مشکلاتی که پیرامون پارلمان شهری قدس وجود دارد شاید بتوان مدعی شد که این شورا برای احقاق حقوق شهروندان و ایجاد رضایتمندی آنها، تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا مدیریت شهری معطل تائید شهردار پیشنهادی آنها نماند و کار خدمت رسانی به شهروندان را به وقت دیگری موکل نکردند.

 

با آغاز سرپرستی سعید شهلی در شهرداری قدس اتفاق افتاد:

پس سالها انتظار، آسفالت خیابانهای شهرک فرزان بالاخره کلید خورد

شهرک فرزان که سالهاست از تاسیس آن می گذرد و شهروندان زیادی را در خود جای داده است، از نداشتن آسفالت، بخصوص در زمان بارندگی،  در رنج و عذاب بود. اما بلافاصله پس از حضور سعید شهلی در جایگاه سکانداری موقت مدیریت شهری شهرقدس، کوچه و خیابانهای این شهرک نیز رنگ و بوی آسفالت را بخود دید.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورا و شهرداری شهر قدس، تمام اقدامات لازم برای آسفالت معابر این شهرک از بدو ورود شهلی و با حمایت های لازم از سوی اعضای شورای اسلامی شهر کلید خورده است و در حال حاضر این اقدام جهادی همچنان ادامه دارد. (این گزارش روز پنج شبنه هفته گذشته تهیه شده است). براساس همین گزارش عملیات لکه گیری نیز در بسیاری از معابر در حال انجام است.

خیابان گلبرگ شمالی نیز از جمله معابری است که در اثر حفاری ادارات خدمات رسان به شدت آسیب دیده بود و با توجه به اینکه در این خیابان علاوه ایجاد مشکل برای عابران پیاده که بیشتر آنها نیز از دانش آموزان هستند، خودروها نیز به سختی از آنجا عبور می کردند، این خیابان نیز در طرح لکه گیری و ترمیم آسفالت معابر، همزمان با سایر نقاط شهر ترمیم شد.

از تهدید تولید زباله باید یک فرصت ساخت

سرپرست شهرداری قدس در گفتگوی غیر رسمی خود با خبرنگار سرافرازان از طرح ایجاد زباله سوز در قدس خبر داد. وی با بیان اینکه تولید حدود ۲۵۰ تن زباله در طول یک روز در شهرقدس، میزان کمی نیست گفت: تولید این حجم از زباله یک تهدید برای محیط زیست است لذا باید با فرهنگ سازی و ایجاد زیرساختهای مناسب خانواده ها را به سمت تولید کمتر زباله تشویق نمائیم اما انتقال این میزان زباله به منطقه ی زیست اختر (اخترآباد) دو تهدید دیگر برای محیط زیست به شمار می رود.

شهلی با اشاره به اینکه طرح این موضوع در درجه اول از دغدغه‌های اعضای محترم شورای شهر است و عزم و اراده اولیه آن از صحن شورای شهر کلید خورده است، ادامه داد: اینکه در محل تخلیه زباله ها، آیا کار تدفین زباله ها مطابق با استاندارد انجام می شود یا خیر یک عامل تهدید محیط زیست به شمار می رود و عامل دوم سوخت خودروهای سنگینی که این زباله ها را به محل مورد نظر انتقال می دهند است که این خود نیز عامل آلایندگی و تهدید محیط زیست به شمار می رود.

سرپرست شهرداری شهر قدس در ادامه به تعامل خوب مدیریت شهری با مجموعه وکلای شهروندان شریف قدس و نماینده عالی دولت در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تمام ریل گذاری های لازم برای ورود سرمایه گذار بخش خصوصی در ایجاد سیستم سوخت زباله و تولید برق در دست بررسی قرار گرفته است تا هر دو تهدید موجود را به یک فرصت تبدیل نمائیم و در نتیجه آن حتی در انتقال زباله نیز هزینه های شهرداری کاهش خواهد یافت و زباله ای که هم هزینه جمع آوری دارد و هم هزینه انتقال، با اجرای این طرح برای تولید برق به سرمایه گذار فروخته خواهد شد.

با توصیه فرماندار؛ مقدمات ایجاد کارخانه آسفالت در دستور کار قرار گرفت

سرپرست شهرداری قدس در ادامه گفتگوی خود به توصیه های هوشمندانه فرماندار اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از توصیه های فرماندار ایجاد کارخانه آسفالت بود که با توجه به این شهرداری در منطقه معادن دارای زمین است می توانیم با حضور سرمایه گذار اقدام به ایجاد کارخانه آسفالت باشیم.

شهلی با بیان اینکه در زمین های تحت پوشش معادن، با توجه به کاربری منطقه و وجود شن و ماسه مرغوب برای تولید آسفالت گفت: تجربه ایجاد کارخانه آسفالت در همین منطقه توسط یکی از شهرداریها را از نزدیک دیده ام و با توجه به توصیه فرماندار و همراهی اعضای شورای شهر می توانیم با حضور سرمایه گذار صاحب یک کارخانه مدرن و استاندارد آسفالت شویم و این اقدام به منزل ایجاد درآمد پایدر نیز می باشد.

سعید شهلی سرپرست شهرداری قدس در پایان گفتگوی خود تاکید کرد: حتی اگر بدانم فقط یک روز یک مسئولیت را به من سپرده اند در انجام وظایف خود آنچنان عمل می کنم که اگر شخص دیگری آن مسئولیت را تحویل گرفت مجبور نباشد کارش را از نو آغاز نماید.

حضور سعید شهلی شهردار شهر قدس در ستاد تسهیل استان

حضور سعید شهلی شهردار شهر قدس در ستاد تسهیل استان

سعید شهلی سرپرست شهرداری شهر قدس

سعید شهلی سرپرست شهرداری شهر قدس

لینک کوتاه : https://www.retanews.com/?p=8136

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.