- اجتماعی, عمرانی, فرهنگی, مدیریت شهری

پایانه فازیک اندیشه در انتظار مسافر

نزدیک به ۶ ماه از افتتاح پایانه تاکسیرانی فاز یک اندیشه می گذرد تقریبا روزی یکبار از مقابل این پایانه عبور می کنم و با دیدن آن غصه تمام وجودم را می گیرد ظاهرا هیچ کس قرار نیست مسئولیت راه اندازی آن را بپذیرد. سال گذشته یکی دو بار با حسن رهنما رئیس تاکسیرانی شهرداری شهریار به گفت و گو نشستم وقتی معضل پایانه تاکسیرانی فاز یک اندیشه را با ایشان مطرح کردم، یکی از نگرانی های ایشان وسعت پایانه بود.

پایانه شهید دنیامالی در انتهای فاز یک اندیشه با وسعتی حدود یک هکتار و اعتباری بیش از یک میلیارد تومان اجرا شد و در ایام دهه مبارک فجر گشایش یافت رهنما رئیس تاکسیرانی معتقد بود که باید زیرساخت های قانونی و فرهنگی آن مهیا شود تا بدرستی مورد بهره برداری قرار گیرد. اعضای شورای شهر نیز به همین موضوع اشاره کردند، از قضا امروز وقتی با رانندگان تاکسی گفت و گو کردم دیدم ایشان هم خیلی مفصل و دقیق به مباحث مقدماتی و زیرساختی معتقدند.

سوال اینجاست همه اذعان به موارد فوق دارند امام مسئول کیست؟  پس از بلایی که به سر فازیک آوردند و با ایجاد یک زیرگذر فاز یک اندیشه را از فاز سه کاملا جدا کردند؛ هیچ کس پاسخگو نبود یعنی اصلا اعتقادی به اشتباه خود نداشتند که پاسخگو باشند. قوانین منع عبور و مرور در شهر ایجاد می کنند و هر کس این قوانین را زیر پا گذارد اگر از سر بدشانسی به مامور راهنمایی و رانندگی برخورد کند جریمه می شود ولی همه روزه شاهد ترددهای غیر مجاز در مسیرهای ممنوعه هستیم دور میدان در تمام کشور پارک ممنوع است ولی در میدان امام خمینی فازیک اندیشه پارک دوبل که نه بلکه سوبله و چوبله پارکمی کنند کسبه سرفاز از درگیری ها و سروصدای رانندگان بیزارند ولی کسی گوش به حرفشان نمی دهد کسبه خیابان مقابل مغازه شان را برای خودشان مسدود می کنند و اجازه پارک حتی به مشتری خود هم نمی دهند کسی پاسخگو نیست رانندگان خودروی خود را مقابل درب پارکینگ ساختمان ها رها می کنند و هیچ قانونی از صاحب ملک حمایت نمی کند رانندگان بدون مجوز مسافربری کار می کنند ولی کسی نیست از تاکسیداران حمایت نماید.

یکی از رانندگان تاکسی می گفت پایانه برای ما مسلخ و برای مسافربرهای شخصی جشن است دیگری می گفت مردم حاضر نیستند تا پایانه پیاده بروند و برنامه های تاکسیرانی هزینه مردم را بالا می برد یکی از تاکسیرانی و دیگری از پلیس راهور شاکی بود.

حال سوال اینجاست آیا جانمایی پایانه و میزان وسعت آن صحیح است. هر چند برخی اعضای محترم شورای شهر در اواخر دوره به تعطیلات و مسافرت پرداختند و عده ای از اعضای شورای شهر از پایه می گویند ما اطلاعی از آن نداریم  یکی دوتای آنان نیز اصلا پاسخ خبرنگار را ندادند اما در این میان پرویز مردای عضو شورای شهر بصورت تلفنی گفت در جانمایی پایانه در شرایط فعلی بهترین گزینه است و نیاز به همراهی پلیس راهور است وی ادامه داد پلیس راهور اعلام کرد باید بین دو طرف جاده شهید اینانلو (جنب پایانه) نرده کشی شود تا ما اجازه جابجایی و حمایت قانونی را صادر نمائیم.

امید است با همدلی و هماهنگی بین مسئولین و حمایت فرهنگی مردم از قوانین مشکل تردد و ترافیک به شدت کاهش یابد و امنیت شهروندان بیش از پیش تامین شود.

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

1 دیدگاه در “پایانه فازیک اندیشه در انتظار مسافر

  1. باسلام،اکنون که ساختمان جدیدشهرداری فازیک اندیشه،درکناراین پایانه مسافربری،افتتاح شده،امیدواریم هرچه سریعتر،اقدامات لازم درجهت افتتاح این پایانه صورت پذیرد.که صدالبته همت شهرداری رامی طلبد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *