- فرهنگی

کرونا امکان توسعه آموزش مجازی در کشور را فراهم کرد

مجید پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار

کرونا امکان توسعه آموزش مجازی در کشور را فراهم کرد

رتانیوز ـ مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت: بیماری کرونا اگر چه تهدیدهای زیادی برای حوزه های مختلف به دنبال داشت ولی فرصت ناب و جدیدی برای توسعه آموزش مجازی در اختیار آموزش و پرورش قرار داد.

مجید پارسا در جلسه شورای آموزش و پرورش شهریار افزود: موضوع آموزشهای مجازی در حوزه آموزش و پرورش سالها مورد بحث بود و اجرایی شدن آن در حصار چارچوبها و محدودیتها و قوانین اداری مانده بود، که با شیوع کرونا به یکباره این حصارها شکسته شده و به سمت آموزش مجازی حرکت کردیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه همه معلمان و مدیران نیز در توسعه آموزش مجازی تلاش کرده و محتوای الکترونیکی تولید می کنند و امروز دغدغه اغلب معلمان همان تولید محتوا و ارایه فعالیتهای جدید در فضای مجازی است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی بسیاری از صاحب نظران در دوران پسا کرونا، دگرگونی ساختار آموزشی و استفاده مطلوب از فضای مجازی است.

مدیر آموزش و پرورش شهریار در ادامه گفتگوی خود با رتانیوز با اشاره به بازگشایی مدارس در سالجاری تحصیلی و تاکید وزارتخانه آموزش و پرورش، ریاست جمهوری، و وزارت بهداشت بر شروع سال تحصیلی با رعایت اصول بهداشتی، افزود: چارچوب و سناریوی بازگشایی سال تحصیلی تعریف شده و بر اساس وضعیت قرمز، زرد و یا سفید شهرها، مدارس فعالیت می کنند و تلاش ما فراهم کردن شرایط برای آموزشهای حضوری است.

پارسا به برخی شرایط زیست بوم جدید ناشی از شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: عدم قطعیت و شفافیت موضوعات پیش رو،  مشخص نبودن شرایط و مدت زمان وجود کرونا و کاهش مراودات اجتماعی  از جمله مسایلی است که نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا ایجاد شده، بنابراین نمی توان زندگی را رها و آموزش را تعطیل کنیم.

وی تصریح کرد: هرچند که مدارس در شکل گیری شخصیت دانش آموزان و آموزش مسایل اجتماعی نقش پررنگی داشته و آموزشهایی که در کنار معلم ارایه می شود قطعا تاثیرگذارتر است ولی فعلا باید باشرایط کرونایی پیش رفت .

وی افزود: تغییر سبک زندگی، نگرانی خانواده ها از حضور فرزندانشان در مدارس، افزایش چاقی و بیماریهای غیر واگیر در دانش آموزان از دیگر مسایلی است که در سایه کرونا رخ داده است.

پارسا در ادامه تاکید کرد: برای ایجاد محیطی امن و بهداشتی برای دانش آموزان تمام تلاش خود بکار خواهیم گرفت که در این راستا ۳۰ هزار ماسک برای دانش آموزان مناطق محروم شهرستان تهیه کرده ایم./ رتانیوز

شورای آموزش و پرورش شهریار
شورای آموزش و پرورش شهریار

About اسماعیل بکلیان

Read All Posts By اسماعیل بکلیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *